Білорусь виходить з угоди з ЄС про біженців

Парламент Білорусі ухвалив законопроект про зупинення дії Угоди про реадмісію, яка передбачала повернення нелегальних мігрантів до країни

Максим Карпенко

Сьогодні, 4 жовтня, обидві палати парламенту – Палата представників, а потім Рада Республіки – ухвалили рішення про вихід з угоди про реадмісію (згоду держави прийняти назад своїх громадян або іноземців, які перебували на території іншої держави та підлягають депортації, – ред.).

Тепер законопроект має ухвалити де-факто президент Олександр Лукашенко, повідомляє Depo.ua із посиланням на білоруське "Радіо Свобода".

Зауважимо, саме Лукашенко подав законопроект 8 вересня. Зазначається, що Білорусь припинила виконувати умови угоди влітку 2021 року, чим спричинила міграційну кризу у Євросоюзі.

Відомо, що угода була підписана 8 січня 2020 року в Брюселі.

Нагадаємо, у серпні на кордоні з Білоруссю Польща почала встановлювати 418 км колючого дроту. 2 вересня, держава оголосила надзвичайний стан на усій території кордону з цієї країною.

Такі заходи стали відповіддю на навалу нелегальних мігрантів з боку Білорусі, яких привозили із Близького Сходу.

Таким чином режим Олександра Лукашенка діяв і проти інших сусідів – членів ЄС, Латвії та Литви. У кінці травня де-факто президент Білорусі заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну до Литви через санкції, які проти нього запровадив Європейський Союз.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua