До COVID-вакцинації в Україні залучать студентів

До кампанії з вакцинації від COVID-19 в Україні мають намір залучити студентів-медиків та інтернів, що має знизити навантаження на медпрацівників
 

Михайло Хомченко

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу українського Бюро ВООЗ.

"ВООЗ розпочала тренінги для викладачів медичних університетів України, щоб залучити студентів 4-5 курсів та інтернів до вакцинації від COVID-19 та знизити навантаження на медичних працівників. Очікується, що їх залучення допоможе заповнити прогалини і задовольнити очікування щодо вакцинації цільових груп населення до кінця 2021 року", – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що в Україні, як і в усьому світі, ситуація з поставками вакцин проти COVID-19 постійно змінюється.

"Українська система охорони здоров'я задіяна на повну потужність. Тому лікарі потребують допомоги старших студентів-медиків і лікарів-інтернів, які будуть разом з ними робити щеплення, принаймні, у великих центрах вакцинації, щоб у лікарів було більше часу для виконання своїх основних функцій, адже інші хвороби нікуди не поділися", – заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт додав, що залучення волонтерів та студентів – це стандартна процедура, яка застосовується в інших країнах.

"Але волонтери без спеціальної медичної освіти можуть виконувати лише обмежені функції. Тому в Україні ми залучаємо студентів-медиків. Ми навчаємо, як робити щеплення від COVID-19 в високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити ймовірність програмних помилок", – підкреслив він.

Нагадаємо, від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 2 074 988 людей, з них отримали 1 дозу – 2 074 986 людей, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 850 394 особи.

Як відомо, вакцинація проти COVID-19 в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Щеплення здійснюються п'ятьма препаратами: AstraZeneca (CoviShield) з Індії, CoronaVac від китайського виробника Sinovac Biotech, Pfizer і BioNTech (Comirnati) німецько-американського виробника, AstraZeneca італійського виробництва та вакцина AstraZeneca (SK-Bio) південнокорейського виробництва. 

Читайте також: Україна на карантині до 31 серпня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua