"Газпром" назвав дату запуску "Північного потоку-2", – ЗМІ

У російській державній компанії "Газпром" розповіли, коли запрацює газогон "Північний потік-2"

Михайло Хомченко

Джерела видання Bloomberg у компанії "Газпром" розповіли, що газопровід "Північний потік-2" запрацює 1 жовтня.

Обидві нитки газопроводу на повну потужність мають запрацювати з 1 грудня, передає Depo.ua із посиланням на Bloomberg.

Втім, ця дата не є остаточною, усе залежить від рішення регулятора Німеччини, який зараз розглядає заявку "Північного потоку-2".

Нагадаємо, 6 вересня очільник Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, нібито будівництво газопроводу "Північний потік-2" завершиться вже за кілька днів.

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).

Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

На початку червня віце-прем'єр-міністр Росії Олександр Новак повідомив, буцімто "Північний потік-2" добудують вже до кінця 2021 року.

Читайте також: Поразка, але не кінець: Чому угода про "Північний потік-2" має стати для нас пігулкою від інфантильності

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua