Гончаренко: Захист і збереження демократії в Україні — запорука її подальшого існування
Для України життєво необхідно зберегти вільні медіа, парламентаризм і місцеве самоврядування
Таку думку висловив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко у блозі на сайті "Української правди", пише Depo.ua.
Депутат наголосив, що демократія, верховенство права і права людини — не просто базові цінності західної цивілізації, а "ДНК вільного світу", і саме прагнення України до свободи забезпечило їй міжнародну підтримку. Водночас, вважає політик, захист і збереження демократії в Україні — запорука її подальшого існування.
"Так склалась історія, що Україна або буде вільною, або її не буде. Автократична Україна буде поглинута Російською імперією, як це вже де-факто відбулось з автократичною Білоруссю", — переконаний Гончаренко.
Тож, вказує депутат, поруч із дипломатичним, волонтерським, інформаційним напрямками боротьби ще є й напрямок збереження демократії. "І, на жаль, останнім часом на цьому напрямку тривожно", — зауважує Олексій Гончаренко.
Він нагадав, що основами демократії є вільні медіа, парламентаризм, місцеве самоврядування.
"Звичайно, війна – не найкраща теплиця для демократії. Але це і не виправдання для її згортання", — впевнений нардеп.
Він також озвучив низку питань до влади щодо цього:
- Чому національний марафон має бути під повним контролем влади, а не, наприклад, журналістської спільноти? "Результат – повне засилля однієї політичної сили в національному марафоні. Це тоді вже не національний марафон, а скоріше Приватний, чи Офісний", — вважає Гончаренко.
- Чому з цифрового мовлення відключили низку абсолютно проукраїнських каналів?
- Чому вперше в історії України вже понад року немає трансляцій засідань Верховної Ради? "Якщо з безпекових міркувань неможливі прямі трансляції (дуже сумнівний аргумент), що заважає показати трішки пізніше повний запис засідань?" — питає депутат.
- Чому більш ніж рік у парламенті нема годин запитань до уряду? "Я розумію, де сьогодні реальний уряд, ок, давайте зробимо годину запитань Офісу президента", — пропонує Гончаренко.
- Чому спікер парламенту Руслан Стефанчук пропонує заборонити депутатам розповсюджувати інформацію про хід пленарних засідань, а "у співавтори собі бере Бойко і Шуфрича, цих професорів демократії?"
- Чому "вистачило одного питання про Андрія Єрмака, щоби викинути одного з народних депутатів із засідань Верховної Ради фактично до кінця війни?" (йдеться про Гео Лероса, якого 23 лютого відсторонили від роботи у парламенті — ред.). При цьому, нагадує Олексій Гончаренко, уже понад року "ну ніяк не знаходяться конституційні механізми, щоб викинути з Ради депутатів від ОПЗЖ (щось так засліпило очі тим, хто начебто ці механізми шукає, що вони не бачать пряму статтю Конституції)".
- Чому треба "розігнати місцеве самоврядування Чернігова", яке нікуди не тікало, допомагало обороняти місто, а зараз забезпечує його життєдіяльність? "Невже тільки тому, що чернігівці зовсім недавно дали "Слузі народу" тільки 4 місця з 42 в міськраді? І якщо вийде з Черніговом, хто буде наступним? І що це за демократія така?", — цікавиться політик.
"Відповіді на ці питання – це не вікторина і не політичне ток-шоу. Це збереження демократії, а значить забезпечення нашої Перемоги. А потім і майбутнього. Бо проблеми в економіці Україну на шляху в Євросоюз не зупинять, а проблеми з демократією – поставлять хрест на нашому європейському майбутньому", — заявляє Гончаренко.
"І про єдність. Можна мати єдність як в Росії та її Держдурі. Єдність навколо втримання влади та прикриття зловживань. А можна тримати єдність навколо Перемоги. І тоді ті, хто атакує демократію – вони мають бути зупинені. Гарного дня, Андрію Борисовичу", — додав нардеп.
Нагадаємо, Олексій Гончаренко застерігав від ліквідації міськради Чернігова та передачу повноважень військовій адміністрації.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua