Гончаренко: Захист і збереження демократії в Україні — запорука її подальшого існування

Для України життєво необхідно зберегти вільні медіа, парламентаризм і місцеве самоврядування

Михайло Хомченко

Таку думку висловив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко у блозі на сайті "Української правди", пише Depo.ua.

Депутат наголосив, що демократія, верховенство права і права людини — не просто базові цінності західної цивілізації, а "ДНК вільного світу", і саме прагнення України до свободи забезпечило їй міжнародну підтримку. Водночас, вважає політик, захист і збереження демократії в Україні — запорука її подальшого існування.

"Так склалась історія, що Україна або буде вільною, або її не буде. Автократична Україна буде поглинута Російською імперією, як це вже де-факто відбулось з автократичною Білоруссю", — переконаний Гончаренко.

Тож, вказує депутат, поруч із дипломатичним, волонтерським, інформаційним напрямками боротьби ще є й напрямок збереження демократії. "І, на жаль, останнім часом на цьому напрямку тривожно", — зауважує Олексій Гончаренко.

Він нагадав, що основами демократії є вільні медіа, парламентаризм, місцеве самоврядування.

"Звичайно, війна – не найкраща теплиця для демократії. Але це і не виправдання для її згортання", — впевнений нардеп.

Він також озвучив низку питань до влади щодо цього:

  1. Чому національний марафон має бути під повним контролем влади, а не, наприклад, журналістської спільноти? "Результат – повне засилля однієї політичної сили в національному марафоні. Це тоді вже не національний марафон, а скоріше Приватний, чи Офісний", — вважає Гончаренко.
  2. Чому з цифрового мовлення відключили низку абсолютно проукраїнських каналів?
  3. Чому вперше в історії України вже понад року немає трансляцій засідань Верховної Ради? "Якщо з безпекових міркувань неможливі прямі трансляції (дуже сумнівний аргумент), що заважає показати трішки пізніше повний запис засідань?" — питає депутат.
  4. Чому більш ніж рік у парламенті нема годин запитань до уряду? "Я розумію, де сьогодні реальний уряд, ок, давайте зробимо годину запитань Офісу президента", — пропонує Гончаренко.
  5. Чому спікер парламенту Руслан Стефанчук пропонує заборонити депутатам розповсюджувати інформацію про хід пленарних засідань, а "у співавтори собі бере Бойко і Шуфрича, цих професорів демократії?"
  6. Чому "вистачило одного питання про Андрія Єрмака, щоби викинути одного з народних депутатів із засідань Верховної Ради фактично до кінця війни?" (йдеться про Гео Лероса, якого 23 лютого відсторонили від роботи у парламенті — ред.). При цьому, нагадує Олексій Гончаренко, уже понад року "ну ніяк не знаходяться конституційні механізми, щоб викинути з Ради депутатів від ОПЗЖ (щось так засліпило очі тим, хто начебто ці механізми шукає, що вони не бачать пряму статтю Конституції)".
  7. Чому треба "розігнати місцеве самоврядування Чернігова", яке нікуди не тікало, допомагало обороняти місто, а зараз забезпечує його життєдіяльність? "Невже тільки тому, що чернігівці зовсім недавно дали "Слузі народу" тільки 4 місця з 42 в міськраді? І якщо вийде з Черніговом, хто буде наступним? І що це за демократія така?", — цікавиться політик.

"Відповіді на ці питання – це не вікторина і не політичне ток-шоу. Це збереження демократії, а значить забезпечення нашої Перемоги. А потім і майбутнього. Бо проблеми в економіці Україну на шляху в Євросоюз не зупинять, а проблеми з демократією – поставлять хрест на нашому європейському майбутньому", — заявляє Гончаренко.

"І про єдність. Можна мати єдність як в Росії та її Держдурі. Єдність навколо втримання влади та прикриття зловживань. А можна тримати єдність навколо Перемоги. І тоді ті, хто атакує демократію – вони мають бути зупинені. Гарного дня, Андрію Борисовичу", — додав нардеп.

Нагадаємо, Олексій Гончаренко застерігав від ліквідації міськради Чернігова та передачу повноважень військовій адміністрації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua