Гонконг дає майже мільйон, а Україна - втричі більше США: скільки платять за олімпійські медалі у різних країнах світу?
Рахуємо гроші найуспішніших спортсменів планети
Олімпійські ігри — це не лише найбільші спортивні змагання планети, а й величезний міжнародний майданчик, де атлети мають можливість заявити про свою країну на весь світ. Саме тому більшість держав так прагнуть, аби Олімпіада була для їхніх представників якомога успішнішою, та не шкодують для спортсменів грошей за олімпійські медалі.
Фінансова винагорода атлетам за медалі Олімпійських ігор — звична практика для майже всього світу. Її розміри можуть залежати від багатьох факторів: економічний стан держави, кількість нагород та ймовірність їх здобуття. Однак від Олімпіади до Олімпіади країни продовжують дякувати своїм найуспішнішим спортсменам пристойними сумами грошей, і ігри в Парижі-2024 не стали винятком.
Пропонуємо зʼясувати, хто і скільки платить своїм представникам за олімпійські нагороди, а також дізнатися, якими виплатами держава нагороджує українських медалістів.
Найбільші призові: у лідерах країни Азії, а Україна — за межами топ-10
Найбільші призові за олімпійські медалі платить своїм спортсменам Гонконг. За золоту нагороду місцеві атлети отримують аж 768 тисяч доларів, срібло може зробити їх багатшими на 384 тисячі, а бронза — на 192.
Наступним у рейтингу щедрості йде Сингапур, який пропонує своїм спортсменам 737 тисяч доларів за золото, 368 — за срібло та 184 — за бронзу.
На третій сходинці розташовується Тайвань, атлетам якого виплачують за перемогу на іграх 720 тисяч доларів, за друге місце — 252 тисячі доларів, а за третє — 180 тисяч доларів.
Далі йде Ізраїль, атлетам якого виплачують за перемогу на іграх 275 тисяч доларів, за друге місце — 192 тисячі, за третє — 137, а замикає топ-5 Сербія, що платить своїм спортсменам за олімпійське золото 218 тисяч доларів.
А які призові в Україні?
Українські олімпійці також отримують за свої медалі дуже непогані кошти. Призові Парижу-2024 від нашої держави стали рекордними в історії, тож атлетів може мотивувати не лише спортивна складова.
За бронзову медаль, яку вже встигли отримати фехтувальниця Ольга Харлан, стрибунка у висоту Ірина Геращенко та метальник молота Михайло Кохан, держава заплатить 80 тисяч доларів. Виплата за срібло, яке здобули стрілець Сергій Куліш та гімнаст Ілля Ковтун, складають 100 тисяч доларів, ну а наші чемпіони, якими наразі встигли стати Ярослава Магучіх, Олександр Хижняк та четвірка фехтувальниць у командних змаганнях, отримають за свої золоті медалі 125 тисяч доларів.
Якщо порівнювати ці цифри з попередніми іграми у Токіо, то можемо констатувати, що нагорода за золото не зросла, залишившись на тому ж рівні, а от за срібло і бронзу стали платити більше: на Олімпіаді 2021 року український спортсмен отримував 80 тисяч доларів за срібло та 55 — за бронзу.
Великі розміри призових від України часто викликають дискусії в нашому суспільстві, адже держава справді платить атлетам дуже багато. Для порівняння, у значно більш економічно розвинутих США спортсмен отримує за золоту медаль лише 37,5 тисяч доларів, а Великобританія не платить своїм представникам взагалі нічого. Однак враховуючи те, що наша країна здобуває не так багато нагород, навряд чи призові українських спортсменів можна називати якимись шаленими.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua