Ізраїльське посольство засудило смолоскипну ходу на честь Степана Бандери

Посольство Ізраїлю заявило про нібито антисемітські прояви під час маршу на честь дня народження Степана Бандери
 

Надія Клочко

Посольство Ізраїлю в Україні засудило смолоскипну ходу на честь 113-річчя з дня народження Степана Бандери.

Відповідне повідомлення з'явилося на сторінці посольства Ізраїлю в Україні у Twitter, передає Depo.ua.

"Ізраїль засуджує націоналістичний марш на честь Бандери. Прославлення тих, хто підтримував нацистську ідеологію, оскверняє пам'ять жертв Голокосту в Україні", – йдеться у повідомленні.

Посольство Ізраїлю в Україні закликало до розслідування антисемітських проявів, які нібито мали місце під час маршу, згідно із законом, ухваленим у 2021 році. Йдеться про закон про запобігання та протидію антисемітизму в Україні, який був ухвалений Верховною Радою 22 вересня 2021 року.

Допис викликав обурення серед користувачів соцмережі. Наразі під дописом уже понад 900 коментарів – користувачі звинувачують посольство у підігрування російській пропаганді проти України.

Нагадаємо, вчора, 1 січня, у Києві та інших містах України відбулася смолоскипна хода з нагоди дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

Довідка: Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в тернопільському селі Угринів у сім'ї греко-католицького священника, проте доля приготувала йому політичну діяльність – він став лідером та організатором українського націоналістичного руху. 1934 року його засудили до страти в Польщі, а після нападу на Польщу Німеччини він ініціював розкол Організації українських націоналістів і сформував Революційний провід – керівний орган фракції ОУН (б) (бандерівського руху). У 1940 році його заарештували вже фашисти – за несанкціоновану спробу проголошення самостійної української держави. Після звільнення Бандера продовжив діяльність в ОУН і 1959 року був убитий агентом КДБ Богданом Сташинським.

У незалежній Україні у 2010 році Бандері було присвоєно звання Героя України, проте того ж року Донецький окружний адміністративний суд скасував рішення, а законопроект, покликаний повернути звання, у Раді так і не ухвалили.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua