Малюська пояснив, що потрібно для початку роботи закону про олігархів

Міністр юстиції України Денис Малюська розповів про необхідні для роботи закону про олігархів рішення

Михайло Хомченко

Для того, аби закон про олігархів запрацював, потрібно прийняти ще кілька нормативних актів.

Про це міністр юстиції Денис Малюська заявив на Міжнародному форумі з питань клептократії та незаконних фінансових потоків, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Для цього потрібно затвердити критерії перевірки доброчесності набувача медіа та положення про реєстр олігархів, яке має розробити Рада нацбезпеки та оборони. І вести такий реєстр олігархів також буде апарат РНБО. Власне, лише два підзаконні акти потрібно прийняти, впровадити з тим, щоб закон повноцінно почав функціонувати з травня. Це є частиною нашого плану заходів", – пояснив міністр.

Згідно із урядовим планом, зазначив очільник Мін'юсту, передбачається близько 20 заходів, які "покладуть край домінуванню олігархів у сфері економіки, політики".

Нагадаємо, що 1 липня Верховна Рада підтримала за основу законопроект №5599 про олігархів. Згідно з ним, визначати, хто є олігархом – буде РНБО, головою якого є президент.

Документ розкритикував, зокрема, тодішній голова Ради Дмитро Разумков, який побачив у ньому конфлікт інтересів. Також президентський законопроект критично оцінили у комітеті парламенту з питань інтеграції України до ЄС. 

В цілому до другого читання законопроекту нардепами від різних фракцій було подано 1 257 поправок.

17 вересня профільний комітет Ради підтримав законопроект про олігархів й рекомендував до ухвалення в другому читанні.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський повідомив, що комітет Ради з питань національної безпеки та оборони сформулював 13 комплексних поправок до законопроекту №5599 про олігархів.

Водночас Разумков заявив, що розгляд законопроекту про олігархів у профільному комітеті парламенту відбувся "під грифом великої таємності" і попросив апарат ВРУ та його керівництво розібратися, "як так відпрацював секретаріат". Він також попросив пояснень у голови комітету – нардепа від "слуг" Олександра Завітневича.

23 вересня Верховна Рада ухвалила законопроект про олігархів у другому читанні та в цілому.

Закон підтримали 279 депутатів – фракція "Слуга народу" (229 голосів), група "Довіра" (15), "За Майбутнє" (18) та фракція "Голос" (11). У "Голосі" закон підтримала група, що протистоїть лідеру партії Кірі Рудик та голові фракції Ярославу Железняку.

24 вересня стало відомо, що народним депутатам доведеться ще раз проголосувати за закон про деолігархізацію, адже під час розгляду законопроекту у другому читанні було враховано одразу три поправки, які суперечать одна одній. 

19 жовтня Рада розблокувала підписання закону про олігархів – відхилила проекти постанов щодо скасування результатів голосування за так званий закон про олігархів у другому читанні.

Президент Зеленський підписав закон про олігархів 5 листопада.

Читайте також: Закон про олігархів: З кого почнуть – із Порошенка чи з Коломойского

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua