МОЗ надало регіонам 60 тис. курсів COVID-ліків "Молнупіравір"
Міністерство охорони здоров’я України розподілило у регіони 60 тис. курсів "Молнупіравіру", який використовують для лікування коронавірусу
Як відомо, у COVID-19 є фермент для відтворення генетичного коду. Ці ліки проти коронавірусу блокують його роботу.
Про це на брифінгу сказав перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда, передає Depo.ua.
"Міністерство охорони здоров’я розподілило у регіони 60 тисяч курсів "Молнупіравіру", препарату для лікування COVID-19. "Молнупіравір" – це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Так він запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби", – зазначи він.
У МОЗ додали, що найближчим часом ліки потраплять до медзакладів. Згодом надійдуть ще 240 тисяч курсів, з них понад 75 тис. – до кінця цього тижня.
За словами Комаріда, препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання, і його зручно приймати. Сімейні лікарі призначатимуть ліки пацієнтам із груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого.
"Важливо, що наразі не планується реалізація даного препарату через аптечну мережу. "Молнупіравір" буде доступний українцям, які його потребують абсолютно безкоштовно. Проте, ми отримали інформацію, що в деяких закладах Хмельницького препарат уже продають. Хочу заявити, що МОЗ немає жодного стосунку до цих ліків. Препарати, що є в продажі, не зареєстровані в Україні, а отже продавати їх у вільному доступі заборонено. Так само МОЗ не відповідальний за сам препарат, який цілком можливо є фальсифікатом та несе загрозу життю пацієнтів", – додав він.
Нагадаємо, до України 6 лютого прибула велика партія таблеток від коронавірусної хвороби американської фармацевтичної компанії Merck Sharp&Dohme. Зокрема, йдеться про 60 тисяч курсів препарату "Молнупіравір". Ці ліки мають допомогти в боротьбі з COVID-19 і зберегти життя пацієнтам з груп ризику.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua