Озброєні військові та велике будівництво: Що зараз відбувається на білорусько-польському кордоні 

До білорусько-польського кордону, де від початку тижня розгорнули своє наметове містечко мігранти з Близького Сходу, прибуває все більше озброєних білоруських військових 

Олександра Мандровська
Журналіст відділу новин
Озброєні військові та велике будівництво…
Фото: Polska Policja/Twitter

Вони також поширюють серед нелегальних мігрантів чутки про те, що до наметового містечка прибудуть автобуси та відвезуть усіх охочих до Німеччини.

Про це міністерство оборони Польщі повідомило у Twitter, передає Depo.ua

"У район Кузниці прибуває все більше озброєних білоруських офіцерів", –  йдеться у повідомленні профільного міністерства.

Допис Міноборони Польщі

Своєю чергою речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин повідомив на своїй сторінці у Twitter про те, що білоруські спецслужби серед біженців поширюють чутки, що 15 листопада за мігрантами приїдуть автобуси з Німеччини. Жарин цю інформацію офіційно спростував.

Він наголосив на тому, що мета цієї дезінформації – спонукати мігрантів до штурму державного кордону Польщі та змусити польських прикордонників відкрити вогонь на ураження.

Допис речника міністра

Тим часом журналіст Тадеуш Гіцан повідомив, що у таборі біженців уже кілька днів триває велике будівництво. Нелегальним мігрантам привезли будівельні матеріали та генератори. Людей заохочують розбудовувати нелегальне містечко. Це роблять білоруські військові.  

Допис білоруського журналіста

Нагадаємо, у ніч на 13 листопада мігранти застосували щодо польських служб сльозогінний газ та намагалися прорватися через кордон. Польські прикордонники заявляють, що білоруські військові при цьому намагалися прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службової машини.

Довідка: Білорусь спровокувала міграційну кризу на своїх кордонах із Литвою, Латвією та Польщею. Нелегали з Іраку, Сирії та країн Африки масово прибувають до Мінська, а прикордонна служба Білорусі допомагає мігрантам потрапити до ЄС. Дозвіл на прохід біженців став відповіддю режиму Лукашенка на західні санкції.

Наразі міграційна криза, штучно створена Білоруссю, посилюється. 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди.  Нелегали на кордоні з Польщею здійснили спробу штурму огорожі. Наразі тисячі мігрантів розгорнули табір на кордоні Польщі і Білорусі. 

У зв'язку з міграційною кризою кордон України з Білоруссю додатково захищатимуть близько 8,5 тисяч військовослужбовців Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції. За словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, у МВС визначили приблизно 10 ділянок кордону, де можуть відбуватися основні підходи мігрантів до державного кордону з Україною.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що українська сторона готова допомогти Польщі вирішити кризову ситуацію, яка настала через штурм білорусько-польського кордону мігрантами з Близького Сходу. 

Читайте також: Єгері і тероборона: Як Україна захищатиметься від мігрантів Лукашенка

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme