Психологічний стан української молоді дещо погіршився, — результати опитування "ДС"
Українці 18-39 років оцінюють свій емоційно-психологічний стан у середньому на 2,79 бали за 5-бальною шкалою
"ДС" разом з "Нью Імідж Маркетинг Груп" провели опитування, результати якого буде оприлюднено на сайті впродовж 11-15 грудня. Під час підготовки використані дані попередніх опитувань, проведених "Нью Імідж Маркетинг Груп" спільно з Українським інститутом майбутнього.
Як свідчать результати опитування "Стиль життя та соціально-політичні настрої молоді України", емоційно-психологічний стан учасники оцінювали в середньому на 2,79 бали.
Порівняно з минулими онлайн-опитуваннями — у лютому та травні 2023 року — середня оцінка несуттєво знизилася. У лютому було 2,87, у травні — 2,92.
"Оцінку 3 бали обрала майже аналогічна кількість респондентів (43%), оцінюючи психоемоційний стан респонденти рідше обирали найкращі оцінки (4 та 5 балів) та частіше зазначали найгірші оцінки (1 та 2 бали)", — йдеться у звіті дослідників.
Опитані з Півдня значно частіше за інших обирали найгірші оцінки (1 та 2 бали), також часто обирали 1 бал респонденти зі Сходу. Кияни ж навпаки частіше за інших оцінювали свій психоемоційний стан на 4 бали.
Крім того, емоційно-психологічний стан протягом останнього місяця респонденти оцінюють гірше, ніж фізичний.
Щодо фізичного стану — дані такі:
- 60% респондентів оцінюють стан здоров’я як задовільний;
- 54% не мають хронічних захворювань;
- 30% – мають одне хронічне захворювання;
- 16% – кілька хронічних захворювань.
"45% респондентів оцінюють свій фізичний стан протягом останнього місяця як задовільний (обрали оцінку 3 за 5-бальною шкалою, середнє арифметичне становить 3,21", — додають дослідники.
Опитані зі Сходу частіше за інших обирали оцінку "1", одночасно респонденти з сільської місцевості жодного разу не обрали "1" як найгіршу оцінку свого фізичного стану протягом останнього місяця.
Дослідження проводилось 21-28 листопада методом онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою. У ньому взяли участь 1200 респондентів з усіх регіонів України (крім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей, а також Криму). Вибірка репрезентує доросле населення України — інтернет-користувачів віком 18-39 років. Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,89%.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua