Рада ухвалила необхідний для програми МВФ "банківський" законопроект

Верховна Рада розглянула поправки та ухвалила у другому читанні законопроект №4367 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи", ухвалення якого є важливою умовою в рамках програми stand-by Міжнародного валютного фонду (МВФ)

Надія Клочко

За відповідний законопроект проголосували 279 народних депутатів, передає Depo.ua.   

До проекту закону до другого читання подали понад 1200 поправок, однак не всі автори наполягали на їх розгляді.

Ініціатором законопроекту є голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев. 

Основна мета законопроекту - вдосконалення корпоративного управління в банках, зокрема посилення відповідальності ради та правління банку, системи внутрішнього контролю та управління ризиками. Зазначалося, що законопроект упроваджує нову структуру капіталу (включно з буферами капіталу), яка посилить здатність банку поглинати збитки, а також додаткові вимоги до членів ради і правління банку.

Нацбанку буде надано право встановлювати банкам індивідуальний розмір економічних нормативів у залежності від ризикованості діяльності та право вимагати зміни персонального складу ради або правління банку, якщо поточний склад цих органів не здатний забезпечувати ефективне управління і контроль за діяльністю фінустанови.

Законопроект також уточнює окремі норми банківського законодавства, зокрема щодо консолідованого нагляду за банківськими групами, ліцензування банків, погодження набуття істотної участі в банках і вимог до їх структур власності.

Цей закон впроваджує нову структуру капіталу, яка посилить здатність банку поглинати збитки. Передбачається, що з'являться додаткові вимоги до членів ради і правління банку, зокрема щодо їх колективної придатності (наявність у членів ради/правління банку спільних/сукупних знань, навичок, досвіду в обсязі, необхідному для розуміння усіх аспектів діяльності банку).

Згідно з документом, кількість заступників глави Національного банку зросте до шести осіб. Таке рішення пов'язане з розширенням повноважень нацрегулятора з курирування небанківського фінансового сектора. При цьому від норми про ліквідацію посади першого заступника глави НБУ відмовилися.

Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада схвалила за основу законопроект №4367 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua