Росія цього року суттєво збільшила військовий контингент в Криму, – розвідка
Росія з перших днів окупації Криму перетворює півострів на мілітарну базу, щоб взяти під повний контроль Чорне та Азовське море
Цього року, за весну й літо, країна-агресор також суттєво збільшила свій військовий контингент у Криму.
Про це повідомив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, пише Depo.ua.
За його словами, щодня зростає загроза не лише Україні, а й усій Європі.
"З початку окупації півострова Росія практично щороку збільшує свій військовий контингент у Криму. Зрозуміло, що саме це і була основна мета окупації Криму, адже півострів має дуже вигідне геополітичне розміщення, що дозволяє Росії мати суттєві переваги та можливість впливу на країни причорноморського регіону", – зазначив він.
Буданов також наголосив, що Москва використовує півострів і як базу для забезпечення російської військової присутності в Сирії.
"Ми готові до боротьби аж до повної деокупації Кримського півострову. Крим буде звільнено, а злочинців – покарано", – наголосив начальник Головного управління розвідки Міноборони.
Нагадаємо, у липні в Криму розпочалися будівельні роботи на об’єкті, що був надсекретним за часів "холодної війни". За словами місцевих жителів, роботи на об’єкті ведуть російські військові, вони ж охороняють під’їзди до нього.
Також повідомлялося, що у Криму із космосу фіксують появу десятків нових військових об’єктів. Зокрема, у Національному центрі управління та випробувань космічних засобів України повідомили, що неподалік озера Донузлав наприкінці 2020 року фактично посеред степу з'явилася військова база.
Неподалік Керчі впритул до траси "Таврида" з'явилися нові радіолокаційні станції і щонайменше вісім ракетних комплексів С-400. А на околиці Євпаторії побудована величезна радіоантена діаметром близько 30 метрів.
Поблизу Севастополя російська армія, починаючи з 2016 року, спорудила радіотехнічну станцію з десятком супутникових антен-"тарілок", середній діаметр кожної з яких близько п'яти метрів.
Читайте також: Загроза з Криму: Чому Росія нахабніє у Чорному морі і як на це реагує Україна
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua