СБУ завершила розслідування у "справі Семенченка"

Досудове розслідування у "справі Семенченка" завершене

Надія Клочко

Служба безпеки України оголосила про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо дев’яти осіб, серед яких колишній народний депутат України Семен Семенченко.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-центр СБУ.

Зазначається, що кримінальне провадження велося одразу за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2, ч. 3 ст. 260 (створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності);

  • ч. 2 ст. 258 (терористичний акт);

  • ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами);

  • ч. 2 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

В СБУ додали, що усі фігуранти цього провадження мають різні ступені причетності до вказаних правопорушень. Зараз вони ознайомлюються із матеріалами розслідування.

У спецслужбі нагадали, що викрили і припинили діяльність незаконного воєнізованого збройного формування, так званої "приватної військової компанії", яку, за даними слідства, організаторами "компанії" були колишній народний депутат України Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкому загалу як "позаштатний агент НАБУ", на початку 2021 року. 

Нагадаємо, 24 березня СБУ та Офіс генерального прокурора заявили, що викрили приватну військову компанію (ПВК), яка діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій та укладала контракти з різноманітними групами з країн Близького Сходу.

Можливими організаторами ПВК правоохоронці назвали зокрема екс-депутата Семенченка. Йому оголосили підозру та відправили під варту щонайменше до 24 травня. 14 липня його відпустили під домашній арешт.

У травні СБУ також оголосила Семенченку підозру в організації обстрілу з гранатомета будівлі телеканалу "112 Україна" у липні 2019 року в Києві.

Тоді внаслідок обстрілу ніхто не постраждав. Власник "112 Україна" Тарас Козак назвав обстріл будівлі телеканалу "черговою загрозою незалежним ЗМІ". Поліція відкрила провадження і кваліфікувала подію як терористичний акт, а згодом справу передали СБУ.

26 липня Солом'янський суд Києва знову змінив запобіжний захід екс-нардепу Семену Семенченку на тримання під вартою. Колишній народний депутат пробув під домашнім арештом всього 12 днів. 3 вересня Київський апеляційний суд відхилив скаргу захисту екс-нардепа, залишивши його за ґратами.

Читайте також: ПВК, контрабанда чи "Вагнергейт": Що стоїть за справою СБУ проти Семенченка і "агента НАБУ" Шевченка

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua