UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сербія розгублена, бо Росія хоче збільшити тариф на газ втричі

Росія вирішила перерахувати тариф на газ для договору з Сербією на наступний рік

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Сербія розгублена, бо Росія хоче збільши…
Фото: Pixabay

Договір між двома країнами, за яким Сербія купує газ по 270 доларів, закінчується у 2021 році.

За словами президента Олександра Вучича, вартість блакитного палива може зрости втричі, повідомляє Depo.ua із посиланням на b92.net.

Він зауважив, що тарифи зростуть до відмітки у 790 доларів за кубометр. Такі суми Сербія не зможе виплачувати.

"Росіяни сказали, щоб ціну розрахували на 70% за біржовою вартістю і на 30% за нафтовою формулою, тобто 790 замість 270 доларів, які ми зараз платимо 100% за нафтовою формулою", – сказав Вучич.

Президент зазначив, що пропонує Росії, аби вартість газу на 70% розраховувалася за нафтовою формулою і на 30% – за біржовою вартістю. В такому випадку Сербія зможе купувати паливо по 510 доларів за кубометр. 

Нагадаємо, дещо раніше повідомлялося, що Україна розраховує укласти новий контракт із "Газпромом" до 2024 року.  На думку генерального директора компанії "Оператор ГТС України" Сергія Макогона, контракт на транзит газу має бути підписаний негайно.

Довідка: Російський "Газпром" 1 жовтня зупинив постачання природного газу територією України в напрямку Угорщини й заявив про новий шлях для його транзиту в Угорщину та Хорватію – через газопровід "Турецький потік" і далі ㅡ за національними газотранспортними системами Болгарії, Сербії та Угорщини.

За декілька днів до цього, 27 вересня, Угорщина підписала у Будапешті новий довгостроковий контракт з російським "Газпромом" на постачання газу в обхід України. Укладений "Газпромом" контракт із угорським енергохолдингом MVM діятиме 15 років і передбачає щорічне постачання 4,5 мільярда кубометрів газу: 3,5 мільярда через Сербію, а решту — через Австрію.

Через припинення транзиту через свою територію Україна може зазнати мільярдних збитків.

Читайте також: Наввипередки з Орбаном: Як Бєлград обмінює підтримку Кремля на дешевий газ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme