Що зараз потрібно енергетиці України, аби пережити надскладну зиму: думка експертів

Україна стоїть на порозі дуже складної зими, проте на рівні громад та бізнесу вже є рішення, які можуть допомогти вижити

Що зараз потрібно енергетиці України, аб…
Фото з відкритих джерел

Про це заявили учасники дискусії "Енергетична стійкість України в умовах тотальної війни", яка відбулася в Українському кризовому медіацентрі, пише Depo.ua.

Як зазначив голова правління УКМЦ, Надзвичайний і Повноважний Посол України Валерій Чалий, російські удари, зокрема 8 липня, були спрямовані й на лікарні — для залякування, і, вкотре, на енергетичні потужності.

"Йде тотальна війна, і одним з її елементів є знищення інфраструктури для унеможливлення функціонування, першою чергою, великих міст, — зазначив він. — Це цілеспрямоване руйнування української енергетики з наміром вийти на той рівень, коли внутрішні проблеми будуть критичними, що, на думку наших ворогів, буде створювати готовність країни до капітуляції", — переконаний Чалий.

Експерти зайшлися на тому, що зима 2024-2025 років буде надзвичайно складною і буквально вирішальною для України. Водночас усі наголосили, що Україна має шанс пройти цю зиму, і для цього вже є рішення, напрацьовані громадами та бізнесом.

Як розповів голова правління Global 100%REnewable UA, президент MHP Eco Energy Олександр Домбровський, український бізнес вже робить дуже багато, щоб пережити зиму, і цей досвід можна масштабувати та використовувати.

"Попри складну ситуацію, український бізнес швидкими темпами інвестує свої обмежені фінансові ресурси в створення власної розподіленої генерації й енергетичну безпеку, не чекаючи на державу. Тільки за чотири місяці 2024 року наша компанія "МХП" розпочала і ввела в експлуатацію найбільшу в Україні дахову сонячну станцію на 11 МВт. Також ми закупили майже 30 МВт когенераційних систем виробництва електричної енергії, промислового пару і тепла для власних потреб. Це дасть нам можливість щорічно додатково генерувати майже 270 млн кіловатів електричної та 260 млн кіловатів теплової енергії для власних потреб, знявши навантаження з енергетичної системи України", – сказав Домбровський.

За його словами, українські компанії вже закуповують акумуляторні блоки та системи генерації різних типів на десятки й навіть сотні мегават, і все це буде найближчим часом установлене. Але треба, щоб держава максимально спростила ввезення новітнього енергообладнання та прибрала податкові та митні збори. А також — синхронізувала зусилля всіх учасників, надавши громадам та бізнесу рішення та інструментарій для побудови енергетичної стійкості.

При цьому, на переконання Домбровського, діяти треба швидко, оскільки часу практично не залишилося.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme