Третина молодих українців курить звичайні цигарки, чверть — електронні: результати опитування "ДС"

З-поміж українців 18-39 років 66% респондентів не курять звичайні сигарети, 73% — електронні, решта ж споживає тютюнові вироби більш чи менш часто

"ДС" разом з "Нью Імідж Маркетинг Груп" провели опитування, результати якого буде оприлюднено на сайті впродовж 11-15 грудня. Під час підготовки використані дані попередніх опитувань, проведених "Нью Імідж Маркетинг Груп" спільно з Українським інститутом майбутнього.

Як свідчать результати опитування "Стиль життя та соціально-політичні настрої молоді України", 66% респондентів не курять звичайні сигарети — це дещо більше, ніж у травні 2021 року. Утім, невідомо, чи в цілому зменшилася кількість курців, чи вони перейшли на електронні сигарети.

З-поміж решти:

  • 10% курять звичайні сигарети, але не щодня;
  • 6% – до 7 сигарет на день;
  • 14% – 8-20 на день;
  • 4% – більш як пачку на день.

Жінки частіше за чоловіків говорили, що не курять звичайні сигарети. Чоловіки частіше за жінок вказували, що курять від 8 сигарет та більше на день.

Кияни дещо рідше за інших вказували, що не курять звичайні сигарети, а респонденти зі Сходу та сільської місцевості надавали цю відповідь дещо частіше.

За даними дослідження, 73% респондентів не використовують електронні сигарети, вейпи, прибори для нагрівання тютюну (IQOS, glo).

Серед інших:

  • 13% – використовують, але не щодня;
  • 5% – до 7 разів на день;
  • по 4,5% – 8-20 разів або більш як 20 разів на день.

Жінки частіше за чоловіків зазначали, що не використовують електронні сигарети. Чоловіки частіше за жінок – що використовують від 8 разів та більше на день.

Респонденти з Півдня частіше за інших зазначали, що щодня з різною частотою використовують електронні сигарети. Кияни ж частіше за інших відмічали, що також використовують, але не щодня.  

Дослідження проводилось 21-28 листопада методом онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою. У ньому взяли участь 1200 респондентів з усіх регіонів України (крім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей, а також Криму). Вибірка репрезентує доросле населення України — інтернет-користувачів віком 18-39 років. Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,89%. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua