Три етапи: У Міноборони розповіли, як відбуватиметься розгортання Сил тероборони
У Міністерстві оборони України відбулася нарада щодо практичних аспектів розгортання системи територіальної оборони
Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що у складі Сил Територіальної оборони ЗСУ триває формування 25 бригад (один регіон – одна бригада), які об’єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район).
Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міноборони.
Зазначається, що постійна чисельність Сил ТрО у мирний час складатиме 10 тис. військовослужбовців. По штату особливого періоду підрозділи Сил ТРО нараховуватимуть понад 130 тис. осіб, для чого буде сформовано відповідний резерв.
Міністр також зазначив, що розгортання системи тероборони відбуватиметься у три етапи.
"На першому етапі бригади і батальйони Сил ТрО розгортатимуться по штату мирного часу. Це відбувається просто зараз. У кожному батальйоні формується кістяк з військовослужбовців ЗСУ. Їх завданням є командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО і захищатимуть територію, де проживають. За рахунок цих резервістів ТрО кожен батальйон нараховуватиме до 600 осіб. Формування резерву ТрО по штатах особливого періоду – це другий етап після того, як у батальйонах та бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечені відповідні умови. За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві ТрО, буде закріплено зброю. Вона буде видаватися на час навчань, або у разі виникнення визначених ситуацій, - сказав Резніков.
За інформацією командувача Сил ТрО Юрія Галушкіна, станом на 17 січня визначено 86% місць дислокації підрозділів ТрО по всій Україні. У прикордонних регіонах бригади ТрО з початку січня набули 70% спроможності мирного часу. Темпи розгортання військового компоненту ТрО пришвидшуються.
Перед укладанням контракту на службу у резерві ТРО кандидати мають пройти медогляд, а особи старші 40 років – військово-лікарську комісію. Адже резерв ТрО проходитиме інтенсивну підготовку.
"Ми скоординуємо роботу по цьому напрямку з колегами з МОЗ. Також ми взаємодіємо з колегами з СБУ. Адже доступ до зброї повинні отримати лише ті, хто під керівництвом командування і спільно із земляками дбатиме про захист свого дому та інтереси України. Не раджу навіть намагатися вступати до лав ТРО тим, хто має якісь інші цілі",- зазначив Резніков.
Міністр також додав, що Міноборони розпочинає системний діалог з органами місцевої влади та самоврядування щодо забезпечення сил ТрО необхідними ресурсами.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що з 15 січня Сили територіальної оборони в прикордонних областях почали отримувати зброю. А до лютого зброю отримають військовослужбовці Сил територіальної оборони по всій Україні.
Також повідомлялося, що Кабінет міністрів затвердив порядок організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву.
Як відомо, з 1 січня в Україні почав діяти закон "Про національний спротив", який дозволяє у разі потреби залучити територіальну оборону для захисту держави.
Читайте також: Національний спротив з командирами-головами ОДА: Як у Зеленського хочуть підім'яти територіальну оборону
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua