У Держспецзв’язку спростували інформацію про небезпеку геолокації під час бойових дій
Інформація про відстежування українців за геолокацією не відповідає дійсності
Зауважимо, що дещо раніше прохання вимкнути геолокацію на смартфонах опублікували на офіційному сайті МВС України.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Telegram-канал Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
"Увімкнена геолокація на телефоні не допомагає ворогу проводити наведення на цілі. Але закликаємо не поширювати у публічний доступ фото та відео із тегами вашої геолокації", – йдеться у повідомленні.
У відомстві зазначили, що смартфони на Android чи iOS не відправляють локацію. Якщо треба "зникнути" – є сенс вмикати авіарежим.
Випадково кудись відправити повідомлення зі своєю локацією можна, наприклад, через вайбер чи телеграм. Не діліться в публічних чатах інформацією, як і куди легко проїхати. Тільки в особистих повідомленнях із друзями, але краще за все – в телефонній розмові.
"У чатах часто лякають, що будуть коригувати ворожі удари завдяки геолокації. Однак адреси укриттів та бомбосховищ і так у відкритому доступі", – додали представники Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Нагадаємо, дещо раніше ЗСУ розповіли, як мирні жителі можуть протистояти російським військам. З метою недопущення просування армії РФ в Україні, громадяни можуть мирно завадити їхнім діям.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua