У Конгресі США пропонують не визнавати Путіна президентом після 2024 року
У Палату представників Конгресу США внесли резолюцію щодо невизнання президента Росії Володимира Путіна главою держави
Відповідну пропозицію підготували співголова Гельсінської комісії Конгресу Стів Коен (членом демократичної партії) та його заступник Джо Вілсон (представляє республіканців). Йдеться про ухвалення документа в тому випадку, якщо Путін братиме участь у президентських виборах на Росії 2024 року.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-реліз конгресменів.
У документі зазначається, що Путін залишається президентом впродовж тривалого часу через фальсифікації та численні порушення на виборах.
Члени Конгресу додали, що референдум щодо внесення поправок до Конституції, які дозволяють Путіну ще двічі обиратися на посаду президента, також відбувся з низкою порушень.
Зокрема, було багато повідомлень про примушування до голосування, багаторазового голосування, порушення виборчої таємниці, однобічне висвітлення у ЗМІ, фальсифікації. Викликає недовіру і той факт, що російська влада не запросила достатню кількість міжнародних спостерігачів.
На думку конгресменів, поправки до конституції Росії від 2020 року "набрали чинності з порушенням законів і міжнародних зобов'язань", тому будь-яка спроба Путіна залишитися на посаді після завершення його нинішнього й останнього терміну 7 травня 2024 року має спричинити невизнання з боку США.
"США принципово виступають проти конституційних поправок, які надають можливість президентам продовжити термін їхніх повноважень, особливо в контексті, де необхідні умови для вільних і справедливих демократичних процесів, відсутні… Висловлюючи думку Палати представників – будь-які спроби президента Російської Федерації Володимира Путіна залишитися на посаді після 7 травня 2024 року гарантують невизнання з боку США… Резолюція відзначає порушення при виборах, завдяки яким Путін перебуває при владі, і відстоює позицію, що його подальше перебування на посаді незаконне", – йдеться у документі.
Уточнюється, що резолюція у разі ухвалення, носитиме рекомендаційний, а не обов'язковий характер.
Нагадаємо, раніше Путін заявляв, що поки не ухвалив остаточного рішення про свою участь у виборах президента Росії у 2024 році. За його словами, розмови на цю тему дестабілізують ситуацію всередині країни.
Водночас Путін поскаржився росіянам на НАТО і пригрозив відповіддю. Він, зокрема, звинуватив НАТО в руйнуванні "всіх механізмів діалогу".
Довідка: Вперше Володимир Путін став президентом Російської Федерації у 2000 році. У 2004 році він розпочав другу каденцію.
У 2008 році Путіна на посаді змінив Дмитро Медведєв. Однак вже на наступних виборах – у 2012 році – перемогу знову здобув Путін. Його третій президентський термін тривав до 2018 року.
Четверта каденція Путіна розпочалася у 2018 році та має завершитись у 2024 році.
Згідно з виборчим законодавством РФ, президентські вибори на Росії очікуються в неділю, 17 березня 2024 року. Рада федерації ухвалює рішення про призначення виборів не раніше, ніж за 100 днів, і не пізніше, ніж за 90 днів до дня голосування.
Якщо в першому турі жоден із кандидатів не набере більшість голосів, то повторне голосування по двох кандидатах з максимальною кількістю голосів має відбутися через 21 день.
Читайте також: Демарш Кремля: Чому Лавров опублікував листування з європейськими колегами про Україну
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua