У Лукашенка підрахували, скільки мігрантів перебувають в Білорусі

Нині на території Білорусі перебувають близько семи тисяч мігрантів

Михайло Хомченко

При цьому близько двох тисяч мігрантів – у таборах на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою та Латвією.

Про це розповіла прес-секретар де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка Наталія Ейсмонт, передає Depo.ua із посиланням на Telegram-канал "Пул Первого".

"На сьогодні на території Білорусі перебувають близько 7 тисяч біженців. Із них на кордоні – у так званому стихійному таборі – близько 2 тисяч осіб", – наголосила вона.

За словами Ейсмонт, від 200 до 500 осіб можуть перебувати на кордоні, але стихійно, в інших точках.

"Це – біженці, яких поляки намагалися викинути силою за межі Польщі після того, як вони туди вже проникли", – уточнила вона.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що на білорусько-польському кордоні загинула однорічна дитина. Трагедія сталась вночі на 18 листопада.

Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. 

Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу

Міністр закордонних справ Польщі Петро Вавжик назвав те, що відбувається, провокацією білоруської сторони. Він упевнений, що "влада Білорусі прагне ескалації, яка призведе до загибелі людей щонайменше на одній зі сторін".

Водночас міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив бойову готовність на кордоні з Білоруссю.

У військах територіальної оборони Польщі наголосили, що також підвищують рівень готовності для підтримки прикордонної служби країни.

Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.

Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.

10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.

14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.

Читайте також: Єгері і тероборона: Як Україна захищатиметься від мігрантів Лукашенка

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua