У Міненерго сказали, коли запрацює "Північний потік-2"

У Міненерго України вважають, що російський газопровід "Північний потік-2" буде запущений на повну потужність не раніше, ніж через вісім місяців

Христина Макогон

За цей час Україна зможе мінімізувати ризики від запуску "Північного потоку-2".

Про це заявила радник міністра енергетики Лана Зеркаль в ефірі Радіо НВ.

"До чотирьох місяців може тривати сертифікація німецьким регулятором. Після ухвалення рішення регулятором, він має передати на затвердження це рішення в Європейську комісію. У Європейської Комісії є два місяці на розгляд документів і цьому розгляд може бути продовжено ще на два місяці. Тобто в сумі по максимуму це може бути вісім місяців", — пояснила Зеркаль.

Вона наголосила, що Україні наразі вкрай потрібні гарантії від ЄС на випадок виникнення критичної ситуації.

"Щоб ми спокійно почували себе в зимовий період, нам необхідно мати впевненість, що якщо відбудеться якесь переривання транзиту, ми зможемо отримати весь необхідний газ з боку Європейського Союзу, і ця поставка нам гарантована в разі виникнення якоїсь критичної ситуації", – пояснила Зеркаль.

За її словами, у ЄС існує спеціальна директива, яка стосується саме безпеки поставок.

"Країни розділені на групи, в яких вони одна одну підтримують для недопущення кризових ситуацій. Ми зараз ставимо питання про те, щоб Україну включили в одну з таких груп, і щоб інші країни, що входять в цю групу, нам могли допомогти в разі виникнення якоїсь кризової ситуації", – зазначила радник міністра енергетики.

Нагадаємо, 13 вересня стало відомо, що німецький регулятор отримав всі необхідні документи для початку процесу сертифікації "Північного потоку-2". Federal Network Agency (Bundesnetzagentur) (BNA) розпочало процес сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2", який може зайняти до чотирьох місяців.

31 липня очільник "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що Україна не зможе запобігти завершенню будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", але зробить все можливе, щоб газогін не був сертифікованим і не зміг запрацювати.

26 серпня НАК "Нафтогаз України" підтвердив, що разом із представниками української влади намагається зупинити сертифікацію "Північного потоку-2".

Читайте також: Поразка, але не кінець: Чому угода про "Північний потік-2" має стати для нас пігулкою від інфантильності

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua