У Польщі вирішили збудувати "стіну" на кордоні з ЄС: Що про це відомо
Нижня палата польського парламенту проголосувала за спецзакон щодо будівництва добре обладнаного загородження на зовнішньому кордоні Польщі з Європейським Союзом
Йдеться про лінію кордону з Білоруссю, Росією та Україною.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".
Зазначається, що депутати Сейму відкинули більшість поправок Сенату, який голосував за будівництво загородження у минулу середу, 27 жовтня.
Не підтримали, зокрема, поправки щодо періодичних звітів у парламенті ходу спорудження загородження, застосування щодо цієї інвестиції обов’язкових тендерних процедур чи участі парламентарів у групі з реалізації інвестиції в якості спостерігачів.
Водночас спецзаконом передбачається будівництво сучасного високого загородження, обладнаного системами відеомоніторингу та фіксації руху вартістю понад 1,6 млрд злотих (більше $400 млн).
Реалізація проекту відбуватиметься поза тендерними процедурами у прискореному режимі.
За словами глави МВС Польщі Маріуша Камінського, кошти на будівництво загородження вже зарезервовано у бюджеті країни.
У межах реалізації інвестиції Польща вивчає світовий досвід будівництва загороджень, зокрема США та Греції.
За його словами, очікується, що спорудження "стіни" завершиться у першому півріччі наступного року.
Нагадаємо, у середині серпня на кордоні Польщі з Білоруссю почали встановлювати 418 км огорожі з колючого дроту.
На початку вересня Польща запровадила надзвичайний стан у населених пунктах поблизу кордону з Білоруссю, який, станом на сьогодні, діятиме до кінця листопада.
Не зважаючи на це, польські прикордонники неодноразово фіксували, що нелегальні мігранти нищать загородження, інколи за пасивної підтримки білоруських служб.
Щодня польсько-білоруський кордон намагається перетнути кількасот нелегальних мігрантів з Близького Сходу та країн Африки. Варшава звинувачує Мінськ у свідомому створенні міграційного тиску на спільному кордоні в межах гібридних дій проти Польщі та ЄС.
Така ж ситуація відбувається і на межі Білорусі з іншою країною ЄС – Литвою. Україна навіть відправила литовським партнерам гуманітарну допомогу у вигляді колючого дроту.
Навіть у США Лукашенка закликали негайно зупинити незаконну міграцію в Литву.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua