У Всесвітній медасоціації заразність COVID-штаму "Омікрон" порівняли з вірусом Ебола
Голова Всесвітньої медичної асоціації (WMA) Франк Ульріх Монтгомері попередив громадськість про небезпечність нового штаму коронавірусу, який отримав назву "Омікрон"
- Новини Depo.ua
-
27 листопада 2021 22:44
Він припустив, що цей новий COVID-штам може бути таким само небезпечним, як і вірус Ебола.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Stimme.de.
Монтгомері зазначив, що його нині дуже турбує те, що "новий варіант коронавірусу може бути настільки ж заразний, як "Дельта", і такий же небезпечний, як Ебола".
За його словами, наразі достеменно не відомо, наскільки може бути небезпечним цей новий COVID-штам, але варто зважати на те, як надзвичайно швидко він поширюється.
Експерт нагадав також, що на самому початку світ недооцінив масштаби пандемії коронавірусу.
"Я теж тоді думав, що це – різновид грипу. Потім ми вирішили, що зможемо досягти колективного імунітету, але потім з'явилася "Дельта", вкрай заразний штам", – пригадав Монтгомері.
Він не виключив також, що через появу нового штаму коронавірусу, COVID-вакцинацію доведеться проводити щорічно.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що вчені вивчають новий штам коронавірусу B.1.1.529 після виявлення випадків зараження ним у Південній Африці. Новий варіант має 32 мутації. Науковці стверджують, що мутації цього COVID-штаму можуть вплинути на здатність вірусу інфікувати клітини і поширюватись та ускладнюють атаку імунних клітин на патоген.
Крім того, щонайменше дві мутації цього варіанта COVID-19 збільшують інфекційність та знижують розпізнавання антитіл.
26 листопада перший випадок зараження новим варіантом коронавірусу зафіксували в Європі. Інфікованою новим штамом COVID-19 виявилася людина, яка приїхала до Бельгії з-за кордону.
Згодом Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) назвала новий штам коронавірусу грецькою літерою "Омікрон" та кваліфікувала новий варіант вірусу як той, що викликає занепокоєння. Згідно з даними ВООЗ, "Омікрон" має безліч мутацій і ризик повторного зараження – дуже високий.
Низка країн вже запроваджують карантинні обмеження через "Омікрон". Забороняються також подорожі до Південної Африки та в'їзд з цього регіону іноземців.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News