Українська молодь найчастіше відчувають тривогу і розчарування, — результати опитування "ДС"

Описуючи настрій протягом останнього місяця, молоді українці частіше використовували негативні емоції

"ДС" разом з "Нью Імідж Маркетинг Груп" провели опитування, результати якого буде оприлюднено на сайті впродовж 11-15 грудня. Під час підготовки використані дані попередніх опитувань, проведених "Нью Імідж Маркетинг Груп" спільно з Українським інститутом майбутнього.

Як свідчать результати опитування "Стиль життя та соціально-політичні настрої молоді України", описуючи настрій протягом останнього місяця, респонденти частіше використовували негативні емоції або стани:

  • тривога (61%);
  • розчарування (44%);
  • роздратування (39%);
  • страх (34%);
  • безнадійність та гнів (по 29%).

Серед позитивних емоцій та станів передує надія (40%).

Тривогу та страх для опису настрою протягом останнього місяця жінки зазначали дещо частіше за чоловіків, але водночас жінки частіше зазначали й надію. Чоловіки частіше за жінок обирали варіант "гнів".

Респонденти віком 30-39 років частіше за респондентів віком 18-29 років для опису настрою відмічали тривогу і роздратування.

Опитані зі Сходу рідше за інших обирали тривогу, роздратування та безнадійність для опису стану та частіше за інших обирали надію. Рідше за інших обирали надію опитані з Києва та Півдня. Одночасно респонденти з Півдня частіше за інших обирати безнадійність та гнів. Страх частіше за інших обирали респонденти з Заходу та Півдня, рідше за інших – кияни.

Містяни дещо частіше обирали для опису настрою тривогу, респонденти з сільської місцевості – гнів.

"На жаль, у порівнянні з онлайн-опитуваннями у лютому та травні 2023 року зросли показники таких емоцій, як "розчарування", "страх" та "безнадійність" серед респондентів вікової групи 18-39 років", — резюмують дослідники.

Дослідження проводилось 21-28 листопада методом онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою. У ньому взяли участь 1200 респондентів з усіх регіонів України (крім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей, а також Криму). Вибірка репрезентує доросле населення України — інтернет-користувачів віком 18-39 років. Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,89%. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua