Українські полярники розповіли, скільки пінгвінів живе біля "Академіка Вернадського"

Сьогодні, 20 січня, у світі відзначають День обізнаності про пінгвінів
 

Надія Клочко

Українські полярники розповіли, скільки зараз живе пінгвінів на острові Галіндез, на якому розміщена станція "Академік Вернадський".

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook, передає Depo.ua.

Зазначається, біологи 26-ї української антарктичної експедиції нарахували 2310 дорослих пінгвінів і 599 пташенят.

"Тобто в українських полярників нині майже 3 тисячі пінгвісусідів", – йдеться у повідомленні.

Вчені відзначають, що цього сезону розмноження пінгвінів відбувалося в непростих умовах.

"Насамперед акваторія була постійно забита кригою, що обмежувало доступ до їжі (нагадуємо, що ці птахи харчуються крилем). Свою роль відіграли й рекордні снігопади: хоч пінгвіни й пристосовані до цього, але все ж були засипані гнізда. Плюс традиційні напади хижаків. Тож наразі кількість малюків є меншою, ніж у попередні роки. Однак остаточні підсумки щодо "демографічної ситуації" можна буде зробити наприкінці сезону. Але попри все пташенята ростуть й активно вивчають навколишній світ. Зовсім скоро вони почнуть збиратися в ясла та готуватимуться до дорослого життя", – розповіли у НАНЦ.

Як зазначається у повідомленні, основний вид  пінгвінів на острові Галіндез – це Субантарктичні пінгвіни.

"Їх також називають "віслючки" за характерний крик, який лунає майже цілодобово, або ж дженту від англійської назви "gentoo". Вони масово повертаються до "Вернадського" навесні на шлюбний сезон. У цей час будують гнізда з камінчиків, залицяються, створюють пари (якщо ще не мають) та відкладають яйця. Десь за місяць з них з'являються пташенята. І яйця, і малюків по черзі висиджують обоє батьків", – йдеться у повідомленні.

Фото: Оксана Савенко

Відео: Артем Ігнатенко

Нагадаємо, раніше українські полярники на антарктичній станції "Академік Вернадський" зафіксували "спів" тюленів Ведделла.  Тюлені Ведделла є найпівденнішими ссавцями, які чудово пристосовані до життя в одному з найхолодніших регіонів планети. Ці тварини здатні затримувати подих та залишатися під водою майже півтори години поспіль, подекуди пірнаючи на глибину понад 600 м. Щоб ковтнути повітря, вони роблять лунки або використовують тріщини в кризі.

Читайте також: Українці в Антарктиді: Де живуть полярники, яка в них зарплата та чому пиво – цінна валюта

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua