В Антарктиді фіксують рекордно великі скупчення пінгвінів: У чому причина

Українські полярники на антарктичній станції "Академік Вернадський" зареєстрували рекордно великі зимові скупчення пінгвінів

Надія Клочко

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook, передає Depo.ua.

Зазначається, що причиною цього можуть бути зміни клімату.

"Зазвичай, коли в Антарктиці зима (а в Україні відповідно літо), пінгвіни, що живуть біля нашої станції, відпливають дещо північніше. Оскільки вони харчуються крилем, то потребують відкритої води для полювання на "здобич". Тож коли акваторію навколо "Вернадського" на зиму сковує крига, пінгвіни відкочовують туди, де відкрита вода, щоб мати доступ до їжі. Оскільки клімат змінюється і зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться наша станція, зараз можна знайти впродовж усієї зими, а отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік", - розповіли полярники.

У липні цього року українські полярники зареєстрували надзвичайно великі зимові скупчення пінгвінів – на різних островах в радіусі 20 км від станції відпочивають сотні та тисячі особин, а в воді можна спостерігати одночасно сотні пінгвінів. Переважно це субантарктичні пінгвіни (дженту) чи пінгвіни Аделі.

"Звісно, такі великі скупчення пінгвінів приваблюють хижаків, що на них полюють – морських леопардів і косаток. Тож вони зараз теж тримаються поблизу. Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями. Ймовірно до них долучаються мігранти з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими", - зазначається у повідомленні.

Члени української антарктичної експедиції нагадують, що на острові Галіндез, де розташована станція  "Академік Вернадський", наприкінці червня та в липні пінгвіни також з’являлися час від часу, однак не такими великими групами.

"Ось так наслідки зміни клімату і потепління можна безпосередньо спостерігати в Антарктиці завдяки пінгвінам", - додали у повідомленні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Антарктиді встановлено новий температурний рекорд – 18,3 градуса за Цельсієм. 

26-та Українська антарктична експедиція прибула на станцію "Академік Вернадський" 16 квітня. У складі експедиції 12 чоловіків і одна жінка.

Довідка: Станція "Академік Вернадський" – єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез. Вона працює постійно і є метеорологічною та геофізичною обсерваторією. Була заснована в 1947 році як британська станція "Фарадей", у лютому 1996 року Велика Британія передала її Україні. Тоді ж на станції було відкрито пункт поштового зв'язку, де діє спеціальний поштовий штемпель з перевідною датою "Українська антарктична станція "Академік Вернадський".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua