В ГТС розповіли, як можна протидіяти "Північному потоку-2"

Роботу російського газогону "Північний потік-2" можна обмежити Третім енергетичним пакетом 

Христина Макогон

Зазначимо, що нині сам цей документ обмежує роботу газогону Opal, де діє обмеження в 50%. Наразі Україні потрібно в питанні протидії "Північному потоку-2" сконцентруватися на його сертифікації. Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон, передає Depo.ua.

"По-перше, ми повинні сконцентруватися на питанні сертифікації запуску цього газогону, тому що фактично є можливості, і наполягати на тому, щоб цей газогін був сертифікований згідно з вимогами Третього енергетичного пакету. Там є дуже суттєве обмеження щодо використання третіми сторонами. Щоб не тільки "Газпром" міг використовувати цей газогін, а й інші компанії. А якщо інших компаній не буде, то фактично можна обмежити використання цього газогону", – пояснив Макогон.

За його словами, українська ГТС може залучити партнерів до управління газотранспортною системою.

"Це не означає, що буде приватизація, тільки управління. Але я вважаю, що залучення такого партнера має сенс, коли такий партнер гарантує наявність транзиту на наступні 10-15 років. Просто так залучати партнера немає жодного сенсу. Якщо прийде партнер, скаже – ми готові гарантувати транзит, ми можемо домовитись з "Газпромом", тоді є сенс утворювати такий консорціум з управління українською ГТС", – додав Макогон.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що "Північний потік-2" готовий на 99%, .

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua