В Україні потрібно вдвічі більше донорської крові, ніж здається

В Україні наразі на тисячу населення відбувається  12-13 заборів донорської крові. Однак реальна потреба становить 32-33 забори

Христина Макогон

Найбільш затребуваною серед донорів крові в Україні є І та ІІ група позитивного резус-фактору.

Про це "Українській правді. Життя" повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, передає Depo.ua.

Зараз в Україні є майже 300 медзакладів, де можна здати кров. Для цього можна обрати найближчий пункт здачі, без прив’язки до місця реєстрації.

Для забору крові треба мати лише фізичний паспорт або відповідний документ у додатку "Дія".

Скоро в Україні забором крові займатимуться лише спеціальні центри, а у закладах МОЗ будуть тільки її використовувати. Також планують створити єдиний реєстр з даними про донорів та компоненти крові. Ця база даних буде поступово наповнюватися.

За словами заступниці міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марії Карчевич, така система дозволить українцям, яків хочуть бути донорами, зареєструватися в електронному кабінеті та записатися на здачу крові.

"Хочемо, щоб кожен бажаючий зміг легко стати донором, щоб можна було записатися на сайті та через мобільний додаток", – додала посадовиця

Крім того, в базі буде реєстр тих, хто не може бути донором, а також дані для медиків, які стосуються гомонагляду, донацій крові та її компонентів, етапи забору та логістику. 

Нагадаємо, у листопаді стало відомо, що Кабмін затвердив порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака "Почесний донор України", зразків нагрудного знака "Почесний донор України" і посвідчення до нього. Усі пільги, які до цього часу діяли для донорів крові й препаратів плазми, збереглися.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua