UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні за допомогою нейромереж "оживили" голос Тараса Шевченка

Голос видатного українського поета та художника Траса Шевченка відновили за допомогою нейромереж

Редактор стрічки новин
В Україні за допомогою нейромереж "оживи…
Скріншот

Креативна агенція TABASCO за допомогою нейромереж відтворила голос Тараса Шевченка беж жадних збережених записів, а лише ґрунтуючись на антропометричних даних і роботі нейромереж.

Про це йдеться у повідомлення TABASCO у Facebook, передає Depo.ua.

Як відомо, Тарас Шевченко помер у 1861 році, а перший робочий прототип фонографа, пристрою для запису та відтворення звуку, з'явився тільки через 16 років. Тому до наших днів не збереглося жодного запису голосу поета.

Але в TABASCO спробували відтворити голос Шевченка без його зразка. Для цього скористалися точними антропометричними даними про нього, які виміряли з посмертної маски Шевченка. Вона зберігається в Національному музеї його імені. Також шевченкознавці протягом місяця шукали в архівах інформацію про спосіб життя, звички та хвороби Шевченка — усі ці чинники впливають на голос будь-якої людини. Також використовували спогади сучасників поета.

Потім усю знайдену інформацію класифікували за ступенем важливості, а ще — зробили 3D-модель голови Шевченка. Аналіз цих даних дозволив відібрати спершу 108, потім 26 і зрештою — трьох людей по всій Україні, найбільш схожих із поетом ХІХ століття.

Робота над проектом, як розповіли у TABASCO, тривала понад рік. Його підготували до 30-ої річниці Незалежності України. У цей день, 24 серпня, в Національному музеї імені Тараса Шевченка синтезований голос читатиме поезії Кобзаря.

TABASCO - відновили голос Тараса Шевченка

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у місті Баабда в Лівані відкрили перший на Близькому Сході пам’ятник українському поету та художнику Тарасу Шевченку

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme