Як успішно працевлаштуватись після QA-курсів
"Працевлаштуватися в IT вкрай складно, особливо якщо ти новачок", "деякі по півроку шукають роботу і в результаті відмовляються від своєї мрії", "курси нічого не дають, все вирішують знайомства" – стереотипи, які нерідко підривають впевненість у собі навіть у талановитих професіоналів. Що вже казати про тих, хто тільки починає свій шлях до IT
Процес працевлаштування потребує певних сил, часу та мотивації. Однак, якщо підійти до завдання правильно, успішний результат цілком досяжний. У цій статті ми поговоримо про те, які дії можуть полегшити пошук роботи, яких помилок не варто допускати на старті кар'єри в IT, а також обговоримо стажування в цій непростій справі.
5 кроків, які полегшать пошук роботи після завершення курсів
Ви успішно закінчили навчання, отримали необхідні технічні навички, пропрацювали soft skills і готові підкорювати ринок праці. Є 5 простих кроків, які полегшать пошук роботи
- Зробіть професійне резюме. Перерахуйте ключові знання, вкажіть практичні проекти, які виконували на курсах, згадайте додаткові навички. Новачки не можуть похвалитися вражаючим досвідом роботи, тому ми рекомендуємо орієнтуватися на отримані скіли.
- Сформуйте портфоліо. Якщо резюме у новачків плюс-мінус однакове, портфоліо – це реальний шанс виділитися серед конкурентів. Додайте до нього приклади тест-кейсів та баг-репортів, а також інструкції з аналізом продукту, що тестується. Це покаже ваш професійний підхід.
- Оновіть профіль у соцмережах. Вкажіть у LinkedIn свої досягнення, поділіться навичками, обзаводьтеся новими контактами та підписуйтесь на цікаві для вас компанії.
- Використовуйте кілька каналів пошуку роботи. Не обмежуйтесь лише Job-сайтами. Вивчайте професійні спільноти та Telegram-канали, пропонуйте свої послуги на фріланс-біржах, користуйтесь рекомендаціями викладачів на курсах.
- Проходьте співбесіди. Заздалегідь підготуйте відповіді про методи тестування, подумайте, як обгрунтувати свій підхід до роботи, будьте готові розповісти про свої знання.
Роль стажувань під час пошуку роботи
Багато IT компаній, а іноді й курси програмування пропонують новачкам без досвіду стажування. Це хороша можливість набратися недостатніх скіллів і поповнити портфоліо реальними кейсами. Наприклад, школа програмування PASV пропонує курсы qa automation, на яких студенти працюють із реальними проектами під керівництвом досвідчених фахівців. Також тут можна пройти стажування у міжнародній компанії, яка збільшить шанси на успішне працевлаштування.
Помилки, яких варто уникати старту кар'єри
Насамкінець перерахуємо помилки новачків, які ускладнюють старт у кар'єрній діяльності:
- Хаотичне та неструктуроване резюме. Сконцентруйтеся лише на тих знаннях та навичках, які будуть цікаві роботодавцю.
- Завищені очікування. Початківцям доведеться ще багато чого навчитися, тому не варто одразу претендувати на високу посаду.
- Погана підготовка до співбесіди. Щоб справити потрібне враження, слід тренуватися, а не пускати все на самоплив.
- Відсутність ініціативи у навчанні. Курси – це лише початок вашого кар'єрного шляху. Якщо ви йдете у тестування, потрібно бути готовими до постійного вдосконалення навичок, а також навчання нових підходів та технік. Знання потрібно оновлювати навіть професіоналам із багаторічним досвідом.
Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете швидше увійти в професію і скористатися можливостями, що відкриваються у сфері IT.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua