За псевдомінуваннями по всій Україні стоїть Росія, – СБУ
За хвилею псевдомінувань по всій Україні стоїть Російська Федерація, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини
Російські спецслужби активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури як один з елементів гібридної війни для посилення тиску на Україну.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на заяву Служби безпеки України.
У службі зазначили, що упродовж 2021 року зафіксували понад 1100 неправдивих анонімних повідомлень, а з початку 2022 року їх надійшло вже понад 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.
"Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо чітко це усвідомлювати", – пояснили в СБУ.
За попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця усі можливі наслідки. Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їхню думку, забезпечує анонімність. СБУ встановила, що більшість повідомлень надіслані користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
У службі додали, що у співпраці з Національною поліцією та представниками інших правоохоронних відомств з початку 2021 року встановлено 313 осіб, які здійснили псевдомінування.
В СБУ наголосили, що "анонімні терористи" будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) карається позбавленням волі від 2 до 6 років, а за повторний такий дзвінок може бути засуджено на термін від 4 до 8 років;
- ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) у разі загрози вчинення вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя та здоров’я людей або настання інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна, за повторний такий прояв – від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
"Окремо звертаємось до представників ЗМІ з проханням приділяти особливу увагу перевірці інформації про мінування, аби такі публікації не грали на руку ворожим спецслужбам. Ми відкриті до комунікації з засобами масової інформації та завжди готові за потреби надати актуальні дані", – резюмували в СБУ.
Нагадаємо, сьогодні у Броварах через загрозу вибуху евакуювали всі школи та ТРЦ. До СБУ надійшов лист з повідомленням про замінування шкіл і ТЦ в центрі Броварів з вимаганням двох мільйонів гривень викупу.
Крім того, сьогодні СБУ отримала повідомлення про замінування усіх столичних шкіл.
Тим часом у Львові теж знову замінували всі школи. Навчальні заклади діють згідно з протоколом, евакуйовують учнів та повідомляють батьків. Надзвичайники обстежують приміщення навчальних закладів та прилеглі до них території, аби виявити вибухонебезпечні речовини чи предмети.
20 січня у Дніпрі знову "замінували" усі школи. Терористи нібито занесли до кожного навчального закладу по 25 кілограмів тротилу.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua