Зеленський вимагає від Шмигаля змінити закон про нацспротив, який сам підписав: Дав дедлайн і низку вказівок
Президент Володимир Зеленський звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля стосовно змін до закону про національний спротив
На внесення змін до закону в голови уряду є два місяці. За цей час до Верховної Ради мають бути подані пропозиції.
Відповідний лист був скерований до Шмигаля сьогодні, 30 липня, повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Офісу президента.
Йдеться про закон "Про основи національного спротиву", який необхідно узгодити з положеннями Конституції. Також уточнюється, що з документа необхідно прибрати техніко-юридичні недоліки, як з'явились під час підготовки законопроекту до другого читання.
"Внесення правок призвело до того, що деякі положення закону не повною мірою відповідають Конституції України та потребують усунення техніко-юридичних недоліків", – наголошується в листі.
Уточнюється, що це стосується надання Кабміну певних повноважень, а саме:
-
визначення порядків заборони проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій тощо;
-
вилучення у підприємств та громадян телекомунікаційного обладнання, телевізійної, відео- й аудіоапаратури, комп'ютерів та інших засобів зв'язку;
-
вилучення у підприємств, установ, організацій навчальної та бойової техніки тощо.
"Також передбачено надання військовому командуванню права відсторонення від роботи керівників підприємств та організацій у випадках, визначених Законом України "Про правовий режим воєнного стану", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 29 червня Рада ухвалила законопроект президента Володимира Зеленського про нацспротив у першому читанні та за основу.
Тоді ж Рада попередньо погодилася збільшити чисельність ЗСУ під сили тероборони.
15 липня стало відомо, що комітет Верховної Ради із питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту ухвалити в другому читанні та в цілому обидва ці закони.
Довідка: Ще 16 грудня 2020 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4504 "Про територіальну оборону України".
Ініціатором його значиться народний депутат від фракції "Голос" Андрій Шараськін, а співавторами – юристи, військові і громадські діячі під керівництвом генерала-майора Сергія Кривоноса.
Головна його відмінність від президентського законопроекту полягає у тому, що він передбачає зберігання зброї військовослужбовців територіальної оборони у них вдома, а не у військкоматах.
Однак на Банковій цим законопроектом були незадоволені, тому президент Зеленський поставив завдання розробити інший законопроект.
Читайте також: Національний спротив з командирами-головами ОДА: Як у Зеленського хочуть підім'яти територіальну оборону
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua