Астрономи зробили несподівану заяву про зірки

Астрономи виявили, що від чверті до третини зірок сонячного типу поглинають власні планети

Христина Макогон

Системи таких зірок зберігають сліди загиблих світів, поглинених ними під час бурхливого раннього етапу формування.

Науковці досліджують сонячні системи Всесвіту, щоб зрозуміти походження і розвиток нашого власного "космічного дому", повідомляє Depo.ua з посиланням на Nature Astronomy.

Виявилось, що зірки сонячного типу (жовті карлики) досить нечисленні і складають лише 7% загального населення Галактики.

Більшість з них входять в подвійні системи, що сформувалися із загального газопилової хмари.  Такі зірки зазвичай мають ідентичний склад, однак у деяких з них накопичені важкі метали. Це свідчить про те, що така зірка на ранньому етапі формування поглинула планету. Це відомо на прикладі системи HD 240429 і HD 240430.

Лоренцо Спіна (Lorenzo Spina) і його колеги дослідили 107 подвійних систем, що включають сонцеподібні зірки, і визначили їх склад. Виявилося, в 33 системах одна з зірок демонструє явно підвищений вміст заліза. Ймовірно, такі зірки поглинули багато цього елемента, який був у складі однією або кількох сусідніх планет.

Все це в черговий раз демонструє, наскільки складний процес формування планетних систем. Наразі людству відомо майже 800 таких систем, з різною кількістю, розташуванням і видами планет.

Варто додати, що наше Сонце не поглинало жодної зі своїх планет, їхні орбіти майже ідеально кругові і мало змінилися за мільярди років. Водночас у багатьох аналогічних зірок більш бурхливе минуле. Можливо, саме це й обмежує можливість розвитку життя на планетах у цих світил.

Нагадаємо, у січні таємниче тьмяне світло виявили у Всесвіті. Для цього вчені скористалися допомогою автоматичної міжпланетної станції New Horizons, яка зараз перебуває в Поясі Койпера, далеко від світлового забруднення Сонця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua