Американці не дали звільнити Буданова,— британське видання The Spectator

Офіс президента України не зміг звільнити начальника ГУР генерал-лейтенанта Кирила Буданова через тиск з боку США

Журналіст відділу новин
Американці не дали звільнити Буданова,—…
Начальник ГУР Кирило Буданов

Про це повідомляє британське видання The Spectator, передає Depo.ua.

Журналісти посилаються на слова високопоставленого європейського дипломата, обізнаного зі справою. Він стверджує: лише втручання посольства США в Києві завадило звільненню одного з найпопулярніших генералів України. Американські дипломати дали чітко зрозуміти – усунення ключової постаті у військовій структурі під час війни є неприйнятним.

Втім, це вже не перша спроба звільнити генерала. Буданов, який очолює військову розвідку з 2020 року, став одним з головних облич опору України – його відомство здійснило десятки резонансних операцій, які зміцнили довіру як усередині країни, так і серед міжнародних партнерів. Однак саме ця популярність стала приводом для усунення Буданова з посади – пише The Spectator.

У травні 2025 року, згідно з даними опитування компанії New Image Marketing Group, начальник ГУР випередив чинного главу держави за рівнем довіри серед українців. Буданову довіряють 65% опитаних.

Раніше низка західних і українських ЗМІ повідомляли про напружені стосунки між керівником розвідки та ОП. Зокрема, Forbes у 2024 році писав про конфлікти між Будановим, головою Офісу президента Єрмаком і тодішнім головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським. Видання РБК-Україна вказувало на спроби зменшити вплив ГУР як одну з причин цієї напруги. Попри це, глава держави тоді публічно заперечував наміри звільнити Буданова.

The Spectator також звертає увагу на зміну громадських настроїв в Україні. Видання пише про зниження довіри до політичного керівництва на тлі втоми суспільства від війни, затягнутої мобілізації та затримки реформ. У цьому контексті Буданов, якого сприймають як ефективного і незалежного воєначальника, отримує дедалі більше підтримки з боку громадян.

На цьому тлі варто згадати і про останні кадрові зміни в уряді — нові міністри, нові обличчя, нові обіцянки. Але попри всі оновлення у Кабміні, саме незмінність у ключових військових структурах — таких як ГУР — гарантує відчуття стабільності й довіри серед громадян. І поки політична верхівка перегруповується, суспільство чітко сигналізує: без довіри до силовиків не буде й довіри до держави.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme