Бустерна доза COVID-вакцини стала доступною для всіх дорослих українців

Можливість зробити бустерне щеплення вакциною проти коронавірусу стала доступною для всіх дорослих громадян України

Редактор стрічки новин
Бустерна доза COVID-вакцини стала доступ…
Фото: КМДА

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Про це очільник МОЗ повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

За словами міністра, бустерна  доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу "Омікрон".

Бажаний період введення від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Ляшко також повідомив, що для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

"Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами", - зазначив міністр.

Ляшко наголосив, що люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини  від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.

"Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в "Дії" орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію", – додав голова МОЗ.

Бустерна доза вакцини від коронавірусу доступна усім дорослим українцям

Нагадаємо, 4 січня в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років через 6 місяців після другої. 

Міністерство охорони здоров'я оголосило про початок бустерного щеплення медичних працівників наприкінці грудня минулого року. У МОЗ заявили, що бустерну дозу отримають усі медики щонайменше через шість місяців з дати отримання другої планової дози. 

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, у чому різниця між додатковим щепленням та бустерною дозою. За його словами, бустерна доза робиться, щоб посилити ефективність на організм вакцини, яка з часом слабне.Тоді як додаткова вакцинація (ревакцинація) проводиться з іншою метою. 

Читайте також: Україна на карантині до 31 березня: Що відбувається (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme