Чи можливі цьогоріч вибори в Україні: на чому наполягають західні партнери та що кажуть у ВРУ

Іноземні партнери неодноразово сигналізували українській владі, що вибори рано чи пізно все ж доведеться провести

Чи можливі цьогоріч вибори в Україні: на…
Фото: ВРУ

Про це йдеться у публікації "РБК-Україна", пише Depo.ua.

Вказується, що можливість голосування прямо залежить від війни, а її завершення — не тільки від України. Навіть якщо обраний президент США Дональд Трамп зуміє покласти край війні цьогоріч, українські партії відраховують ще 4-6 місяців, які знадобляться для організації виборів.

"Все слухи о выборах строятся не на том, что кто-то знает или владеет какой-то суперинсайдерской информацией об окончании войны. А на том, что на фоне общей конъюнктуры никто из политиков не хочет быть пойманным врасплох. А есть и те, которые хотят, пользуясь моментом, привести в тонус свои команды и попродавать свои ячейки", — цитирует издание одного из влиятельных народных депутатов.

"Усі чутки про вибори будуються не на тому, що хтось щось знає або володіє якоюсь суперінсайдерською інформацією про закінчення війни. А на тому, що на тлі загальної кон'юнктури ніхто з політиків не хоче бути захопленим зненацька. А є й ті, які хочуть, користуючись моментом, привести в тонус свої команди та попродавати свої осередки", — цитує видання одного з впливових народних депутатів.

Крім того, є проблема із застарілими реєстрами виборців — багато хто переїхав і виїхав, чимало людей загинули, каже ще один нардеп. Ще одна проблема — як забезпечити голосування українців за кордоном: для цього необхідно змінювати законодавство, на що потрібен час.

За даними різних джерел видання, західні партнери України неодноразово передавали Києву сигнали про те, що вибори рано чи пізно все ж доведеться проводити.

"І якщо бойові дії в якомусь форматі припиняться і воєнний стан буде скасовано, то з голосуванням затягувати точно не вийде. Незважаючи на величезний обсяг підготовчої роботи, Україну попросять вкластися в кілька місяців і, принаймні, провести вибори президента. Їх суто технічно (менше кандидатів, швидший підрахунок голосів тощо) організувати простіше, ніж парламентські", — мовиться у статті.

Як зазначається, ймовірні терміни проведення виборів, які озвучують представники різних партій, уже поступово зміщуються з весни на осінь. При цьому в команді влади далеко не всі вірять, що навіть восени вони будуть можливими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme