ДБР розслідує незаконне заселення "віпами" держдач "Конча-Заспи"
Із цим пережитком комунізму влада налаштована покінчити
- Новини Depo.ua
-
24 січня 2022 10:30
Державна аудиторська служба провела аудит Комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" та Будинку відпочинку "Конча-Заспа", де й досі проживають низка колишніх чиновників, що не бажають з’їжджати з арендованих будинків. За підсумками аудиту Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування, про що йдеться в документі.
Уточнюється, що кримінальне провадження відкрили за статтею 364 Кримінального кодексу України, а саме за зловживання владою із тяжкими наслідками. Мова про незаконне розпорядження державним майном, його передачу в приватні руки на тривале користування без належного оплати та компенсацій державі.
За даними ДУС, протягом 2021 року розірвати договори оренди вдалося із понад 40 віп-користувачами.
Водночас противляться та перешкоджають виселенню ще низка колишніх посадовців, які, зокрема, були у списку першої 20-ки РНБО й підлягати першочерговому розірванню договорів оренди.
"Окрім Богатирьової та Семиноженко, не з'їжджають колишній міністр освіти і науки Дмитро Табачник (мешкає його дружина), колишній віцепрем’єр-міністр Іван Васюник, ексміністр вугільної промисловості України Віктор Тополов, дружина ексвіцепрем'єра Геннадія Зубка Людмила Зубко, експрокурор і тесть покійного Кернеса Юрій Гайсинський, колишній керівник Одеського рибгоспу Сергій Юрчик та експомічник нардепа Сергія Драюка Микола Петренко", - інформував "Апостроф".
Привілейоване становище колишніх чиновників і проживання їх у державному майні - є пережитком комунізму.
Й така практика, як у всьому європейському світі, має бути викорінено, переконані у Верховній раді.
"Державні дачі - це пережиток минулого. Ми давно живемо в незалежній Україні, і такі преференції для "владної верхівки" - мають бути викорінені. У чиновника має бути достойна зарплата та критерії якості їх роботи, а не преференції не зрозуміло за які заслуги та за якими критеріями. В розпорядженні держави багато майна та землі, а дитячих таборів чи реабілітаційних центрів - не так багато. Я вважаю, що використовувати це майно потрібно для оздоровлення та відпочинку дітей, для побудови реабілітаційних центрів. Як медик можу сказати - що такий підхід точно принесе користь для наших громадян", - зауважила народний депутат Оксана Дмитрієва.
Погоджуються із тим, що виселення - неминуче вже й низка самих орендарів державних дач. Зокрема ще в липні з будинку Конча-Заспи самостійно виїхав колишній генеральний прокурор Святослав Піскун, ексзаступниця генпрокурора Тетяна Корнякова, а також колишні судді КСУ Олександр Пасенюк і Віталій Розенко.
За словами поки ще проживаючого на базі відпочинку екссудді Верховного суду України Леоніда Фесенка, він теж судитися з ДУС не збирається, і з дач таки з'їдуть усі "колишні".
"Для мене немає проблеми у виселенні. І там вже половина й так виїхали. А решта, які мають великі будники, то вартість їх оренди стала нечуваною. Я судитися (за право проживання, - ред.) не збираюся. І те, що розпрощаються з усіма "колишніми" - то так воно і буде, я в цьому впевнений", - прокоментував він.
Нагадаємо, в РНБО питання виселення ексчиновників з держдач тримають на контролі, а Секретаріат КМУ ще має прозвітувати за виконання відповідного доручення Ради нацбезпеки й оборони.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News