Депутати від ОПЗЖ систематично саботують голосування Ради, – КВУ

Протягом минулої сесії Верховної Ради (лютий-липень 2021 року) 27 народних депутатів пропустили понад 90% засідань, а двоє взагалі жодного разу не голосували
 

Михайло Хомченко

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на дані моніторингу Комітету виборців України.

Зазначається, що частина народних депутатів регулярно ігнорували голосування Верховної Ради. Так, 27 нардепів пропустили понад 90% голосувань. Двоє народних депутатів не проголосували жодного разу за сесію. Це Тарас Козак ("Опозиційна платформа – За життя") та Степан Івахів ("За майбутнє").

Також майже не голосували Олесь Довгий (взяв участь в 0,06% голосувань), Вадим Рабінович (0,43%), Вадим Столар (0,91%), Федір Христенко (1,2%), Сергій Льовочкін (1,31%), Юрій Солод (1,59%), Ігор Абрамович (1,65%), Ренат Кузьмін (1,97%), Сергій Ларін (1,97%), Юрій Бойко (3,25%), Віктор Медведчук (4,27%), Олександр Фельдман (4,3%), Андрій Деркач (4,3%), Дмитро Шенцев (4,53%), Олександр Дубінський (4,81%), Ігор Палиця (5,5%).

Найактивніше упродовж сесії голосували депутати "Слуги народу" та "Європейської Солідарності". В середньому участь в голосуваннях брали 84% депутатів "Слуги народу" та 79% депутатів "Європейської солідарності". Дещо нижчі показники участі в голосуваннях у депутатів "Голосу" (взяли участь в 74% голосувань) та групи "Довіра" (71%). Депутати ВО "Батьківщина" взяли участь в 64% голосувань, групи "За майбутнє" – 55%.

Традиційно фактично саботували голосування Верховної Ради депутати "Опозиційної платформи – За життя", які взяли участь лише в 38% голосувань.

"Частина народних депутатів систематично саботуються голосування Верховної Ради. Це відбувається попри те, що у Верховній Раді IX скликання запроваджено систему штрафів за відмову від голосувань. Щобільше, неучасть в голосуваннях фактично стала нормою для окремих політичних сил. Зокрема, для депутатів ОПЗЖ, які взяли участь лише в 3 з 10 голосувань ВР під час минулої сесії", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Всього за час роботи п'ятої сесії Верховної Ради IX скликання було проведено 3,5 тис. голосувань.

Нагадаємо, 2 липня Комітет виборців України назвав прогульників та відмінників Ради у червні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua