До вбивства Павла Шеремета причетна Росія, – полковник МВС

До вбивства українського журналіста Павла Шеремета, якого п'ять років тому підірвали у центрі Києва в автомобілі, можуть бути причетні спецслужби РФ

Олександра Мандровська
Журналіст відділу новин
До вбивства Павла Шеремета причетна Росі…
Фото: Facebook Павла Шеремета

Про це заявив екс-начальник управління кримінальної розвідки МВС, полковник Василь Кур в ефірі телеканалу "Україна 24", передає Depo.ua

"Сьогодні йде війна, і тут політичний підтекст. Я не виключаю, що всі ці вбивства – і Калашников, і Олесь Бузина, і Гонгадзе, і Шеремет, і багато інших – це дія спецслужб Росії", – сказав Кур.

Полковник зауважив, що з кожним місяцем розкрити вбивство українського журналіста Шеремета буде все складніше саме тому, що до цього причетна Росія. 

Також Василь Кур висловив думку, що провину причетних до підриву автівки, у якій знаходився Шеремет, буде важко довести в суді.

"Я думаю, є шанси на розкриття цього злочину. Його розкрити можна, це називається оперативним шляхом. Часто буває так, що 60-80% ми розкриваємо, ми знаємо, дізнаємося за допомогою агентурної та інших видів оперативної діяльності. Ми дізнаємося, але довести в суді (важко, – ред.)", – сказав екс-полковник МВС. 

Що відомо про вбивство Павла Шеремета станом на зараз 

Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядало п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин, здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власниці видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Підозру у вбивстві Шеремета оголосили ветерану АТО, музиканту Андрію Антоненку, лікарці та волонтерці Юлії Кузьменко та медсестрі Яні Дугарь. Антоненко до останнього часу залишався за ґратами, тоді як Кузьменко після апеляції відпустили під домашній арешт.

Нагадаємо, сьогодні, 20 липня, у центрі Києва вшанували пам'ять журналіста Павла Шеремета, який загинув цього дня у 2016 році. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme