Естонія хоче різко посилити санкції проти режиму Лукашенка
Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас повідомила про плани щодо посилення санкцій проти режиму де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка
- Новини Depo.ua
-
21 листопада 2021 22:57
Причиною для посилення санкцій є тривала міграційна криза на кордонах Білорусі з країнами Європейського Союзу.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу уряду Естонії.
"Ми прогнозуємо, що тиск Олександра Лукашенка на зовнішній кордон ЄС-НАТО буде продовжуватися, тому що білоруський режим не досяг своїх цілей. Негайне застосування нових і більш жорстких санкцій – один з ключів до відбиття гібридної атаки", – наголосила прем'єр-міністр.
За її словами, затягування проблеми з нелегальними мігрантами допомагає Білорусі відвернути увагу від репресій та порушення прав людини в країні.
"Крім введення ефективних санкцій необхідно продовжувати дипломатичний тиск на країни, громадяни яких використовуються для проведення гібридної атаки... Ми дуже уважно стежимо за військовими маневрами Росії біля кордонів України. У своїй риториці Росія останнім часом все більш агресивно атакує Україну – очевидно, бажання ще більше загострити відносини. Мета співпраці союзників – запобігти військовій ескалації", – додала Каллас.
Нагадаємо, що 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу
Міністр закордонних справ Польщі Петро Вавжик назвав те, що відбувається, провокацією білоруської сторони. Він упевнений, що "влада Білорусі прагне ескалації, яка призведе до загибелі людей щонайменше на одній зі сторін". Водночас міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив бойову готовність на кордоні з Білоруссю.
У військах територіальної оборони Польщі наголосили, що також підвищують рівень готовності для підтримки прикордонної служби країни.
Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.
10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.
Читайте також: Коридор до Німеччини: Для чого Лукашенко збрехав мігрантам
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News