Кабмін пропонує зменшити податки: Що може змінитися і чому Мінфін проти

В Україні можуть змінити оподаткування доходів громадян. З відповідною ініціативою виступив Кабмін

Журналіст стрічки новин
Кабмін пропонує зменшити податки: Що мож…
Фото: Depo.ua

Зокрема, пропонується наполовину зменшити податок на доходи фізосіб – до 10%.

Про це в інтерв'ю УНІАН заявив голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає Depo.ua.

"Ми пропонуємо істотно знизити оподаткування доходів. Податок на доходи фізичних осіб – наполовину. Наприклад, зараз 19,5% (18% плюс 1,5% військовий збір), а буде 10%", – розповів Гетманцев.

Стосовно ЄСВ зараз існує кілька концепцій.

"Є дві концепції. Перша ініціатива: не чіпаємо ЄСВ, залишивши його на рівні 22%, а ПДФО зробимо 10%. Другий варіант: об'єднуємо три податки ПДФО, військовий збір та ЄСВ, але зменшуємо тоді до 25% (на сьогодні це 41,5%)", – зауважив Гетманцев.

Нардеп не виключає, що зменшення ставки ЄСВ може створити додаткову "дірку" в держбюджеті.

"Це зараз тільки концепція для обговорення. З цим, до речі, не погоджується Міністерство фінансів. У нас з ними зараз дискусія досить глибока. Міністр фінансів Сергій Марченко має на це право, і я його розумію. Мабуть, будь я на його місці, у мене б теж була така позиція. Вони пропонують залишити все як є", – додав Гетманцев.

За його словами, різке зменшення ставок оподаткування призведе до різкого скорочення доходів до бюджету.

"Різке зменшення ставок оподаткування призведе до різкого скорочення доходів до бюджету всіх рівнів. Якщо зменшуються доходи, відповідно доведеться зменшувати витрати, а це вже не так просто зробити", – пояснив нардеп.

Гетманцев зазначив, що зниження податків багато в чому залежатиме від свідомості суспільства.

"Перша частина – ми зменшуємо оподаткування, але друга частина – залежить від суспільства, тому що це не тільки бізнес. Ми ж зменшимо оподаткування і вчителям, і лікарям, і поліцейським – всім найманим працівникам зменшуємо оподаткування. Але друга частина – це відмова від практики відходу від оподаткування. Якщо ми робимо першу частину і вводимо мінімальну ставку оподаткування доходів в Європі, то, з іншого боку, ми маємо розраховувати на те, що суспільство відповідально по-дорослому відмовиться від практик ухилення від оподаткування", – резюмував він.

Нагадаємо, станом на початок лютого податковою амністією вже скористалися 1,5 мільярда українців. Громадяни уже задекларували активів на 1,576 млрд грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme