Коли потрібно бігти до лікаря: У МОЗ назвали побічні реакції COVID-вакцинації, які не можна ігнорувати
Після вакцинації від коронавірусу у людей часто виникають побічні реакції. І якщо одні зміни у стані здоров'я є несуттєвими, то є такі, що можуть становити загрозу
У прес-службі МОЗ розповіли, за яких умов після вакцинації від коронавірусу потрібно звернутися до лікаря, пише Depo.ua.
У відомстві зазначають, що реакція організму на вакцину – це нормально, оскільки в цей момент організм вибудовує захист від вірусу. До найпоширеніших реакцій на щеплення відносять:
- почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції;
- лихоманка чи озноб;
- безсоння;
- втомлюваність;
- головний біль, біль у м'язах чи суглобах, біль у животі;
- збільшені лімфатичні вузли,
- нудота;
- запаморочення.
Як правило, вони минають за кілька днів. У МОЗ попереджають, що потрібно стежити за своїм станом та не збивати температуру й не лікуватись самостійно антибіотиками. У разі потреби потрібно проконсультуватися з сімейним лікарем.
Однак є випадки, коли після щеплення виникають алергічні реакції. Це відбувається вкрай рідко і в перші секунди чи хвилини після вакцинації. До лікаря обов'язково потрібно звернутися, якщо після щеплення виникли такі симптоми, як:
- судоми;
- втрата свідомості;
- температура понад 38 градусів;
- блювання;
- сильний біль;
- висип на тілі;
- сплутаність мови.
"Ці симптоми можуть бути ознаками іншого захворювання, яке збіглося в часі з вакцинацією і потребує своєчасного лікування", – зазначають у МОЗ.
Раніше повідомлялося, що за два тижні липня в Україні зробили мільйон щеплень від коронавірусу.
Нагадаємо, що в Україні вакцинацію від коронавірусу COVID-19 можуть зробити обов'язковою, якщо таке рішення ухвалить головний державний санітарний лікар Ігор Кузін
Як відомо, вакцинація проти COVID-19 в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Щеплення здійснюються чотирма препаратами: AstraZeneca (CoviShield) з Індії, CoronaVac від китайського виробника Sinovac Biotech, Pfizer і BioNTech (Comirnati) німецько-американського виробника та вакцина AstraZeneca-SKBio південнокорейського виробництва.
Читайте також: Не мочити, не тренуватися, не пити: Чи є сенс у заборонах після вакцинації від Covid-19
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua