Медичні професії у цьому році визнали в Україні найбільш небезпечними

У 2021 році найбільше постраждалих нещасного випадку під час виконання посадових обов’язків було серед працівників медичної галузі

Редактор стрічки новин
Медичні професії у цьому році визнали в…
Фото: Чернівецька ОДА

Майже 74% осіб, які постраждали внаслідок нещасного випадку під час виконання посадових обов’язків за підсумками трьох кварталів 2021 року, є працівниками галузі охорони здоров’я. Більшість з них постраждали через COVID-19.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Фонду соціального страхування України.

Як зазначається у повідомленні, загалом упродовж 9 місяців 2021 року Фонд зареєстрував 9 861 потерпілого від нещасних випадків/гострих професійних захворювань на виробництві. З них 7 270 осіб є працівниками закладів охорони здоров’я, з яких 7 105 – постраждали внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.

Також серед постраждалих внаслідок нещасних випадків усіх видів за цей період найбільше медичних сестер і братів – 1 968 осіб. А серед найбільш небезпечних професій сімейні лікарі (609 постраждалих), молодші медичні сестри та брати з догляду за хворими (554), молодші медичні сестри і брати (461) і медичні сестри та брати стаціонару (374).

У відомстві додали, що схожий розподіл спостерігався також за підсумками 2020 року. Тоді як до початку пандемії медичні професії не входили до переліку найбільш небезпечних.

Нагадаємо, у 2020 році Фонд соціального страхування України здійснив фінансування одноразових допомог за кошти держбюджету родинам 33 медиків, які померли внаслідок COVID-19, на суму понад 52 млн грн. 

Довідка: Загалом станом на початок листопада 2021 року ФСС профінансував 45 одноразових страхових виплат за кошти державного бюджету для медичних працівників, яким встановлено інвалідність, що настала внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19.

Розмір зазначеної одноразової допомоги залежить від встановленої групи інвалідності і складає:

• для осіб І групи інвалідності – 400-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

• ІІ групи інвалідності – 350-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

• ІІІ групи інвалідності – 300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme