Медведєв радіє вигнанню Росії з Ради Європи: "Є нагода повернути смертну кару"

Заступник глави Радбезу Росії Дмитро Медведєв додумався побачити позитив у рішенні спільного комітету Ради Європи щодо вигнання Москви з РЄ та самого Комітету

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Медведєв радіє вигнанню Росії з Ради Євр…
Фото: Сайт президента РФ

За його словами, таке рішення Європи розв'язує Росії руки для повернення до смертної кари.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на росЗМІ.

"Гарна нагода відновити низку важливих інститутів для запобігання особливо тяжким злочинам у країні – типу смертної кари", – наголосив він.

Медведєв додав, що смертну кару можна застосовувати до "найнебезпечніших злочинців".

Додамо, російська система правосуддя викликає дуже багато запитань у світової спільноти, через велику кількість людей, яких засудили за протистояння путінському режиму.

Зауважимо, у п'ятницю, 25 лютого, спільний комітет Ради Європи, що складається з керівництва організації та представників держав-членів одноголосно рекомендує виключити Росію з РЄ.

Нагадаємо, зранку 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив по початок військової операції проти України. Після цього почався обстріл українських міст.

Президент Володимир Зеленський оголосив про введення в Україні воєнного стану. Вже незабаром народні депутати схвалили рішення про запровадження воєнного стану на всій території нашої держави.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією і аявив, що Україна готова надати зброю усім, хто хоче боронити державу від вторгнення Росії.

Станом на ранок 26 лютого українські військові ліквідували понад 3 500 російських окупантів і знищили майже тисячу одиниць російської військової техніки.

Довідка: В Україні двічі вводили мораторій на смертну кару – 1995 та 1997 року. Це було необхідною умовою для вступу до Ради Європи. Після першого мораторію, який тривав кілька місяців, страти знову продовжили виконувати, а з 1997 року в Україні не виконали жодної смертної кари.

29 грудня 1999 року смертну кару визнав такою, що протирічить Конституції України, Конституційний Суд. Наступного року Верховна Рада викреслила цей вид покарання із Кримінального кодексу.

Єдиним видом смертної кари в Україні був розстріл, як у всіх колишніх радянських республіках та більшості країн світу.

На сьогодні у Європі залишаються дві країни, у КК яких є смертна кара. На Росії вона існує лише формально, на неї уже 25 років діє мораторій. А у Білорусі смертні вироки виносяться і виконуються досі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme