Міграційна криза: США готують нові санкції проти режиму Лукашенка

США готують новий санкційний пакет проти режиму де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка на тлі кризи з мігрантами, яка розгорнулась на кордонах країни з державами-членами ЄС

Христина Макогон

У США вважаються, що режим Лукашенка має бути притягнутий до відповідальності у зв'язку з тривалими нападками на демократію, нехтуванням прав людини та порушенням міжнародних норм. 

Про це заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс, передає Depo.ua з посиланням на Daily Sabah.

За словами Прайса, Вашингтон засуджує "безсердечну експлуатацію та примус вразливих людей", а також сприяння потоку нелегальних мігрантів через кордони.

"Ми закликаємо режим негайно припинити свою кампанію щодо організації та примусу потоків нелегальних мігрантів через кордони до Європи. Поки режим відмовляється дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, поки він підриває мир і безпеку своїх сусідів і континенту в цілому, поки він продовжує репресії та жорстоке поводження зі своїм народом і утримує політичних в'язнів, ми продовжуватимемо більший, а не менший тиск на режим Лукашенка, оскільки ми закликаємо до відповідальності", – наголосив він.

Нагадаємо, дещо раніше Лукашенко звинуватив Захід у тому, що він захищається від мігрантів з країн, які сам й розбомбив. Також він заявив, що мігранти можуть отримати зброю найближчим часом.

Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.

Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.

Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.

10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.

14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.

Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua