Микола Удянський "привласнив" гроші на ЗСУ та товаришує з "кадирівцями", – розслідування BlackBox OSINT
Розслідувачі BlackBox OSINT стверджують, що Почесний консул Румунії в Харкові Микола Удянський до зайняття цієї посади займався криптошахрайством
- Новини Depo.ua
-
23 квітня 2025 18:07

Про російські зв’язки Миколи Удянського та діяльність його криптовалютних бірж пише "Коротко про" з посиланням на розслідування BlackBox OSINT.
Після того, як Удянський став консулом, ще декілька місяців він мав чинний закордонний паспорт громадянина Російської Федерації, інформують розслідувачі. За словами журналістів, не виключено, що і сьогодні Удянський продовжує бути громадянином Росії. Крім того, на території країни-агресора ймовірно живе 17-річна донька консула Анжеліна Саркісова разом з його колишньою дружиною — громадянкою РФ Анжелікою Саркісовою. У матеріалі наголошують, що у 2023 році Удянський завдяки наявності третьої дитини, що живе в РФ та знаходиться на його утриманні, отримав відстрочку від мобілізації.
Судячи з раніше опублікованих Удянським фото в соціальній мережі Instagram, в Росії він також має друзів з оточення лідера Чеченської Республіки Рамзана Кадирова, а саме Рустама Керімова, бійця клубу "Ахмат", що належить голові Чечні. Крім того, Удянський має спільні з росіянами бізнес-проекти, стверджують розслідувачі.
Як виявили антикорупційні розслідування BlackBox OSINT, до того як стати консулом Румунії в Харкові, Микола Удянський провернув декілька афер на криптовалютному ринку. Журналісти стверджують, що зі своїм партнером Богданом Прилепою вони створили криптобіржі Coinsbit, Tidex та QMall. Розслідувачі наголошують, що Національна поліція України відкрила кримінальне провадження за статтею "Шахрайство", в рамках якого розслідує заволодіння Удянським та Прилепою грошима українців та іноземців через ці криптобіржі.
Зокрема, наводиться історія про те, що військові попросили Миколу Удянського прийняти на його рахунок у криптовалютній біржі QMall 500 тисяч USDT від іноземних інвесторів, призначених для оплати виробництва дронів для ЗСУ. Вивести вдалось лише 110 тисяч, інші гроші були заблоковані на рахунку Удянського, і так і не були передані військовим. Пізніше в інтерв'ю Удянський підтверджував втрату грошей, проте переклав усю провину на партнера Богдана Прилепу.
Крім того, журналісти-розслідувачі стверджують, що криптобіржа Миколи Удянського Coinsbit нібито брала участь в схемі заволодіння грошей громадян у фінансовій піраміді Miya Holding. Спочатку шахраї зібрали з 55 тисяч довірливих громадян гроші як інвестиції в бізнес-проект по продажу побутової техніки, а потім змотивували їх привести нових учасників за реферальною системою, йдеться у розслідуванні.
За словами журналістів, організатори піраміди нараховували 0,9% доходу від вартості сертифікату у вигляді віртуальних грошей, які знаходились в особистих кабінетах вкладників. Потім їх перевели в криптовалюту Eva, що торгується на криптобіржі Coinsbit Миколи Удянського, який, в свою чергу, нібито дозволив та сприяв шахраям з Miya Holding штучно в рази завищити курс цієї криптовалюти за рахунок проведення фіктивних валютних операцій з цією криптовалютою. В результаті Eva знецінилась і Сoinsbit заблокувала операції з виведенням цієї криптовалюти, через що учасники піраміди втратили свої гроші, наголошують в BlackBox OSINT.
За даними розслідувачів, Микола Удянський має свій власний парк елітних автомобілів, а також нерухомість в Таїланді, ОАЕ та Чорногорії.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News