Міністром оборони України призначили Резнікова: Як це було
Олексія Резнікова призначили міністром оборони України за поданням президента Володимира Зеленського
За відповідне рішення проголосували 273 народних депутати.
Про це повідомляє Depo.ua.
Зазначимо, що жодного голосу за таке кадрове призначення не віддали:
-
"Опозиційна платформа – За життя";
-
"Єпропейська Солідарність";
-
"Батьківщина";
-
"Голос".
Водночас підтримали 228 "слуг народу":
-
16 нардепів від "Партії "За майбутнє";
-
19 – від "Довіри";
-
10 – позафракційних.
Під час розгляду питання щодо призначення очільника Міноборони у залі Верховної Ради був присутній президент.
Зеленський взяв слово й подякував колишньому міністру оборони Андрію Тарану. На думку голови держави, його наступник – Резніков – "має високий потенціал аби стати другим видатним українцем".
"Сьогодні для міністра оборони України найважливіше бути в "залі слави" українських бійців – користуватися саме серед них беззаперечною повагою і мати високий авторитет. Зміцнювати обороноздатність нашої армії, нашого війська. Забезпечувати гідні умови для наших захисників і захисниць", – наголосив президент.
Фото: Скріншот
Сам Резніков під час виступу зізнався, що після пропозиції очолити оборонне відомство, "багато часу присвятив упорядкуванню знань і розуміння про ситуацію в безпековому секторі".
"Я сприймаю представлення на цю посаду як велику честь і, водночас, розумію всю вагу відповідальності", – наголосив він.
Основні напрямки роботи Резнікова на посаді міністра оборони
1. Забезпечення синергії дій.
"Міністерство оборони, Генеральний штаб і профільний комітет Верховної Ради мають діяти як складова єдиного організму", – зазначив Резніков.
За його словами, необхідно плідно співпрацювати з усіма іншими міністерствами, установами та відомствами.
"Це не тільки про оборону… Це – підвищення стійкості міст і регіонів. Україна переможе, тільки якщо буде розвиватися", – вважає урядовець.
Резніков додав, що напрочуд важливим є також забезпечення синергії з міжнародними партнерами.
"Військова дипломатія у партнерстві з нашим МЗС буде одним із головних пріоритетів", – визнав він.
2. Люди.
"Треба змінити підхід до кадрової політики. Подивитися на ЗСУ як на потужного роботодавця, який змагається за найкращих у конкурентних умовах. Який дбає про людей від моменту вибору професії до адаптації після служби. Тільки так ми сформуємо насправді професійну армію", – заявив Резніков.
3. Підвищення якості управління.
"Першим моїм кроком буде повний аудит міністерства, аналіз внутрішніх процесів і документообігу. Українська паперова армія має залишитись у минулому", – сказав Резніков.
За його словами, особливу увагу буде приділено організації оборонних закупівель.
"Також необхідно завершити розмежування повноважень між міністерством і Збройними силами й ліквідувати будь-яке дублювання", – додав Резніков.
Підсумовуючи вищесказане, він нагадав, що впродовж двох років брав участь у переговорах з російською стороною на різних майданчиках.
"Сильна армія – один із найпотужніших дипломатичних аргументів у мирному процесі. Хочемо миру? Хочемо повернути Крим та окуповані території Донеччини та Луганщини? Треба підвищувати обороноздатність та стійкість країни. Ми всі з вами, як би тут не було, слуги нашого народу", – наголосив Резніков.
Після того, як народні обранці підтримали його як міністра оборони, Резніков вийшов до трибуни й склав присягу.
Нагадаємо, 3 листопада Верховна Рада підтримала звільнення Олексія Резнікова з посади віце-прем'єр-міністра – міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Пізніше того ж дня президент України Володимир Зеленський вніс до Ради подання про призначення Резнікова на посаду міністра оборони.
Читайте також: Миротворець з Банкової: Хто такий Олексій Резніков
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua