На Полтавщині знайшли спосіб боротьби з паліями трави: їх відправлятимуть копати траншеї

У Полтавській області осіб, яких затримують за підпал сухостою, відправляють рити траншеї для потреб оборони області

Журналіст відділу новин
На Полтавщині знайшли спосіб боротьби з…

Про це повідомляє голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

"Ну що ж, друзі, знайшлися чергові "добровольці" копати траншеї. Днями правоохоронці затримали сімох чоловіків за підпал сухостою. Ми попереджали, але з першого разу не дійшло. Тому тепер ці "герої-палії" будуть застосовувати свої навички для оборони області. 15 діб громадських робіт + кожному штраф по 6150 грн", — йдеться у повідомленні.

За останні два дні на Полтавщині палії трави, за даними обласної адміністрації, влаштували 35 пожеж, через які було знищено рослинність майже на 70 га. До ліквідації загорянь було залучено 131 пожежник та 28 одиниць техніки. 

"І це у воєнний час, коли рятувальникам Полтавщини разом із колегами доводиться розбирати завали в Харкові, витягати людей, гасити пожежі. Не треба додавати їм роботи! Не спалюйте Україну, ви ж не москалі!" — закликає очільник ОВА.

Проблема підпалів трави навесні та восени проявляється кожного року по всій країні. Не став винятком і 2022-й. Лише за вихідні на Тернопільщині рятувальники виїжджали на підпали трави 28 разів, площа загорянь склала 47,5 га. На Черкащині лише за один день довелося ліквідувати 24 підпали сухостою та сміття. А на Львівщині, за словами голови ОВА Максима Козицького, склали адмінпротоколи на понад 20 паліїв у Яворівському, Стрийському, Львівському та Червоноградському районах.

Підпал трави в умовах воєнного становища прирівнюється до диверсії. Суми штрафів за нього складають для громадян — від 3060 до 6120 гривень, для посадових осіб — від 15300 до 21420 гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme