НБУ просить не брати під час розрахунків пошкоджені банкноти, які могли потрапили з окупованих територій

Національний банк попереджає про небезпеку потрапляння в готівковий обіг гривневих банкнот з окупованих територій, навмисно пошкоджених банками в умовах воєнного стану. Їх могли викрасти окупанти або мародери із захоплених відділень банків

НБУ просить не брати під час розрахунків…
Фото: Pixabay

Про це повідомили у Нацбанку, пише Depo.ua.

"Якщо під час розрахунків вам пропонують пошкоджену банкноту, краще відмовитися та попросити іншу. Доречним також буде повідомити про розповсюджувачів таких банкнот Національній поліції", — кажуть у НБУ.

За правилами Нацбанку, в умовах воєнних дій чи їх можливої загрози, в разі неможливості вивезти готівку, банки мають завдати їй пошкоджень, щоб привести банкноти в неплатіжний стан.

"Банкноти можуть бути пошкоджені механічним способом (обрізання не менше половини банкноти та її знищення; розрізання навпіл або на три частини; просвердлювання в банкноті трьох або більше отворів) або спеціальними розчинами чи іншими фарбуючими речовинами із зафарбовуванням не менше 50% загальної площі банкноти", — уточнюють у НБУ.

Національний банк попереджає, що такі банкноти – пофарбовані, розрізані або з отворами – не слід приймати під час готівкових розрахунків.

"Адже ці банкноти – перестали бути платіжним засобом. Банки не мають права здійснювати обмін фізичним та юридичним особам пошкоджених вищезазначеними способами банкнот, а повинні вилучати їх, надсилати Національному банку для дослідження та інформувати про подібні випадки правоохоронні органи", — зазначили у відомстві.

Нагадаємо, з 1 серпня Центральний банк Мальти та Національний банк України запустили програму обміну готівкової гривні на євро для українських біженців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme