Одна з головних спеціалістів МОЗ з COVID-19 потрапила до номінації "Псевдонауковець-2021"
Відомого інфекціоніста Ольгу Голубовську запідозрили у "залякуванні населення побічними ефектами вакцин та просуванні сумнівних медпрепаратів"
- Новини Depo.ua
-
24 січня 2022 18:34
В Україні визначили переможців антипремії "Академічна недобропорядність року-2021". Переможців у 8 номінаціях назвали в ефірі програми "Точка зору" на I-UA.TV, пише "Українська правда".
Перемогу в номінації "Поплічник року" було присуджено міністру освіти та науки Сергію Шкарлету – за миттєве затвердження результатів виборів ректора Державного біотехнологічного університету на користь нардепа Андрія Одарченка, попри заяви інших кандидатів про фальсифікації. Нагадаємо, що минулого року Шкарлет став переможцем номінації "Плагіатор року".
Переможцем у номінації "Псевдонауковець року" стала голова Української асоціації християнської психології Людмила Гридковець – за "лікування" гомосексуальності та "релігійно-упереджений cherry-picking" (вибіркове представлення фактів) у галузі психології.
У цю ж номінацію серед інших потрапила і президент ГО "Всеукраїнська асоціація інфекціоністів" Ольга Голубовська, яка є одним із найвідоміших експертів МОЗ з питань пандемії коронавірусу та бере участь у формуванні офіційного протоколу лікування. Їй дісталася номінація за "залякування населення побічними ефектами вакцин та просування сумнівних медпрепаратів". Експерти антирейтингу, вочевидь, звернули увагу на участь Голубовської у рекламній кампанії "Амізон-макс" — про це нещодавно заявляв і Владислав Онищенко, голова правління Спілки споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення, у статті "Чи все спокійно у Багдаді: десять незручних питань до Ольги Голубовської". Він зазначив, що у новій інструкції до "Амізону", затвердженій МОЗ, у препарату незрозумілим чином змінився механізм дії – з відомого вже 20 років інгібітора гемаглютиніну на пригнічення РНК-полімерази. Таким чином, виходить, що рекомендований Голубовською "Амізон", не змінюючи свого складу, несподівано став препаратом, який нібито діє на SARS-CoV-2 – наголошує Онищенко. Проте жодного офіційного роз'яснення ані на це, ані на інші запитання, публічно поставлені Онищенком, від Ольги Голубовської, не надійшло.
У номінації "Токсичний ректор року" переміг ректор Національного авіаційного університету Максим Луцький – "за загрозу відчуження земель через забудову, переслідування та звільнення провідних кадрів". Премію "Плагіатор року" отримав професор Західноукраїнського національного університету Михайло Лучко – за переклад на українську тексту докторської дисертації Віктора Плотнікова.
На другому місці у "плагіатній" номінації опинився авторський колектив КНЕУ, який повторно видав монографію без згадки одного з авторів, а на третьому – гендиректор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк, у чиїй докторській дисертації було виявлено плагіат.
Антипремію "Академічна недобропорядність" було засновано членами антиплагіатної ініціативи "Дісергейт" у 2016 році.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News